Аналітичне інтернет-видання

Розташування європейських військових сил на території України може слугувати запорукою безпеки, - зазначив Клімкін.

На думку політика, обговорення цього питання має великі масштаби та важливість.

Дискусії в європейських країнах про можливість відправлення військових до нашої країни не тільки поновилися, але й набули серйозного характеру. Це відкриває перспективу, що європейські солдати можуть забезпечити Україні додаткову безпеку. Таку точку зору висловив екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю для LIGA.net.

"Це не означає, що їх направлять, але розмова справді важлива," - зазначив політик.

Він підкреслив, що у разі, якщо питання про вступ України до НАТО буде відкладено, а нова адміністрація президента США Дональда Трампа займе жорстку позицію, то війська Європейського Союзу, хоч і не є "справжніми", все ж можуть слугувати певною гарантією безпеки для нашої країни.

Клімкін додав, що команда Трампа "сказала" країнам Європи, що може "досягнути чогось" щодо війни в Україні, проте надалі керувати та забезпечувати цей процес повинна Європа.

За словами колишнього міністра, за логікою Трампа війська США поки що не мають перебувати на території України. Крім того, США не готові фінансувати і процес перекидання європейських військ до нашої держави, проте це не означає, що адміністрація Трампа не підтримає цю ідею по-іншому.

"Це не виключає можливості її підтримки європейців у цьому процесі. Вона може надати певні гарантії, ділитися інформацією, давати рекомендації та виконувати ще ряд інших завдань, про які ми не будемо детально зупинятися. Це, на мою думку, є надзвичайно важливим аспектом," - підкреслив Клімкін.

Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте зазначив, що держави-учасниці Альянсу не погодилися на розміщення своїх військових сил на українській території. Він підкреслив, що таке рішення було б "необачним".

Водночас посол Литви при НАТО Дейвідас Матульоніс наголосив, що для відправки військ НАТО в Україну не потрібна згода всього Альянсу. Він пояснив, що "це можуть бути національні рішення, група країн, коаліція, яка бажає приєднатися до цієї ініціативи".

Читайте також