Аналітичне інтернет-видання

"Рукостискання не відбудеться": аналітик прокоментував ймовірність зустрічі Зеленського та Путіна в Стамбулі.

Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна заявив політолог Володимир Фесенко.

"Можна сказати, що ймовірність зустрічі між Зеленським і Путіним наразі майже нульова, але не зовсім. Я вважаю, що Путін може відвідати Стамбул, якщо Дональд Трамп настійно його про це попросить. Якщо в Кремлі усвідомлять, що Трамп може вийти з переговорного процесу, то потрібно буде знайти спосіб відповісти Зеленському," - підкреслив експерт у політичних справах.

На його думку, Путін може вдатися до "активної тактичної конфронтації на протилежних напрямках", що призведе до зустрічі із Зеленським. Проте на даний момент це виглядає малоймовірно.

"Але навіть якщо вона відбудеться, я не очікую там якогось конкретного результату. Це ж не про переговори, це такий психологічний двобій. Як перед чемпіонським матчем відбувається дуель поглядів. Коли два боксера дивляться один на одного і так психологічно тиснуть один на одного. От щось подібне може бути у Путіна і Зеленського", - спрогнозував експерт.

На думку Фесенка, психологічна дуель може привернути увагу з огляду на поведінку лідерів. Проте, навряд чи варто сподіватися на рукостискання, хоча в даний момент ця можливість вже обговорюється.

"Можна з упевненістю стверджувати, що для Зеленського це абсолютно неприйнятно. Рука Путіна є токсичною як в буквальному, так і в переносному значенні. Вважаю, що і сам Путін не прагне до цього. Але це зовсім інша ситуація в порівнянні з тим, що спостерігалося у відносинах Зеленського з Путіним у 2019 році, або, наприклад, між Порошенком і Путіним у 2015-му. Тоді також виникало питання, чи варто відповідати на рукостискання, і врешті-решт вирішили, що це необхідно зробити", - зазначив Фесенко.

Однак після розгорнутої війни, що її розв'язав Путін, навряд чи можна очікувати справжнього рукостискання, зазначив експерт з політичних питань.

"Це абсолютно вражаюче. Тому саме цей психологічний контекст, те відео, де вони взаємодіють один з одним, буде захоплюючим. Але це не стосується переговорного процесу. Це, скоріше, політика психологічного протистояння, а не переговори в традиційному розумінні," - висловив думку експерт з політики.

Згідно з думкою Фесенка, зустріч між делегаціями України та Росії може пройти 15 травня.

"Ймовірність проведення переговорів 15 травня істотно зросла після виступу Трампа. Ми не можемо ігнорувати цю можливість, оскільки російська сторона висловила пропозицію, отже, певні перемовини, безумовно, відбудуться. Це означає, що шанси на переговори досить високі. Проте я не сподіваюся на позитивний результат, адже формат і рівень цих зустрічей залишаються невизначеними," - зазначив експерт у політичних питаннях.

Фесенко вважає, що делегація є необхідним учасником переговорів у Стамбулі, незалежно від обставин. Проте наразі не відомо, чи це буде Туреччина чи США, що викликає сумніви щодо результатів цих перемовин.

"Варто говорити про третю сторону. Мені важко уявити, як представники Росії та України зможуть вести переговори після такого конфлікту. У 2022 році це ще було можливим, але тепер ситуація змінилася кардинально. Це свідчить про те, що досягти якихось угод вже 15 травня, швидше за все, не вдасться," - зазначає експерт з політичних питань.

На думку Фесенка, можна домовитись про продовження перемовин, але Росія може свідомо затягувати переговори, просто імітувати їх.

Читайте також