Аналітичне інтернет-видання

Штучний інтелект компанії OpenAI буде управляти безпілотниками для бойових операцій.

Ми вже деякий час знаємо, що OpenAI відмовилась від своєї власної обіцянки не співпрацювати з урядом та армією для, наприклад, створення зброї. Не так давно компанія підтвердила свій контракт із Пентагоном, дозволивши військовим користуватися ChatGPT. Тепер вона подалася в розробку дронів-убивць.

OpenAI уклала нову угоду з оборонною компанією Anduril, яка була заснована в 2017 році. Назва компанії походить від меча, що з'являється у "Володарі перснів". Співзасновником Anduril є Палмер Лакі, який здобув популярність завдяки стартапу Oculus VR у сфері віртуальної реальності, проданому Facebook. Про це повідомив 24 Канал, посилаючись на Wired.

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман у своїй заяві про нове партнерство згадав про важливість безпілотників для сучасного світу, який постав перед питанням виживання демократії:

OpenAI розробляє штучний інтелект з метою надання користі якомога більшій кількості людей і підтримує ініціативи США, які спрямовані на забезпечення захисту демократичних цінностей за допомогою цієї технології. Наше співробітництво з Anduril має на меті забезпечити, щоб технології OpenAI захищали американських військових, а також допомогли національній безпеці правильно зрозуміти та відповідально впроваджувати ці інновації для забезпечення безпеки і свобод наших громадян, - зазначає Альтман.

У свою чергу, Брайан Шимпф, співзасновник і CEO Anduril, підкреслив, що технології штучного інтелекту GPT можуть суттєво покращити системи протиповітряної оборони компанії, надавши вже протестованим бойовим безпілотникам, які використовувалися в Україні, більшу інтелектуальність та швидкість.

Шимпф каже, що нові рішення дозволять військовим і розвідникам приймати швидші й точні рішення в ситуаціях високого тиску.

У бесіді з Wired анонімний екс-співробітник OpenAI висловив схожу думку: штучний інтелект, розроблений компанією OpenAI, сприятиме Anduril у "швидшій та точнішій оцінці загроз з боку безпілотників, забезпечуючи операторів критично важливою інформацією для ухвалення оптимальних рішень, водночас зберігаючи їх у безпеці".

До цього OpenAI забороняла будь-яке використання своїх моделей у "військових цілях" або для "розробки зброї". Однак після того, як у січні різні ЗМІ повідомили, що ця політика була скасована, компанія оголосила в Давосі, що надаватиме Пентагону інструменти кібербезпеки. Цей момент, як писали тоді журналісти, дещо занепокоїв співробітників фірми, але не призвів до відкритого протесту, як це було, наприклад, з працівниками Google, які раніше вимагали припинити співпрацю з Ізраїлем.

Читайте також