Сі в конфлікті між США та глобальним порядком черпає натхнення з російського літературного спадку - NYT.
Ця незрозуміла російська книга виступає як духовний орієнтир для Сі.
Лідер Китаю Сі Цзіньпін, намагаючись протистояти Сполученим Штатам та існуючій міжнародній системі, черпає натхнення з твору російського автора Миколи Чернишевського під назвою "Що робити?".
Цю інформацію в своїй статті для New York Times наводять фахівці з геополітики Джон Гарно та Сем Четвін.
Під час нещодавнього саміту БРІКС Сі процитував роман "Що робити?", написаний у 1863 році, який "вшановує революційну боротьбу і став джерелом натхнення для Володимира Леніна".
Російський автор Чернишевський у своєму романі "Що робити?" створює образ персонажа, який відзначається незламною волею та рішучістю в прагненні досягти своїх мет. Сьогодні така внутрішня сила є надзвичайно важливою. Чим складніші часи, тим більшою є потреба у рішучій боротьбі, проявляючи стійкість, сміливість та здатність адаптуватися до змін, - зазначив під час свого виступу китайський лідер, згадуючи одного з героїв твору - революціонера Рахметова.
Автори статті вважають, що це вказує на прагнення Сі об'єднати країни, що розвиваються, з метою більш ефективної протидії американському впливу.
Зазначається, що китайський лідер часто покладається на історичні та літературні російські традиції, аби висловити своє бажання підірвати - і зрештою витіснити - західні ідеї та інститути.
Радикальний роман Чернишевського відкриває нові горизонти в розумінні мислення Сі. Однією з ключових причин, чому ця книга цікава для політичних діячів, є образ Рахмета, який виступає в ній як центральний герой.
"Онук князівської сім'ї, Рахметов у 16 років повстає проти свого владного батька, зміцнює тіло важкою фізичною працею і переїжджає до Санкт-Петербурга, де його вербують у підпільну групу і перетворюють на "неординарну людину" - абсолютного революціонера", - передають зміст роману автори колонки.
Експерти вважають, що ця книга стала джерелом натхнення для радикальних революціонерів як в Росії, так і в Китаї. Сі зізнавався, що ознайомився з романом у своїй молодості і прагнув наслідувати аскетичні методи Рахметова, щоб "укріпити свою волю". Він практикував холодні душі, спав без матраца та виконував фізичні вправи на морозі.
Президент Росії Володимир Путін мав намір презентувати лідеру Китаю стародавню версію твору Чернишевського на його червневий день народження. Крім того, російський лідер ініціював проведення саміту БРІКС у Татарстані, що є рідним краєм предків Рахметова. У жовтні Путін і Сі зустрілися в Казанському Кремлі, який розташований наприкінці колишньої Чернишевської дороги.
Експерти підкреслили, що нинішній лідер Китаю намагається стати подібним до Рахметова — "значної особистості", агента історичних змін — і впевнений, що його непохитна рішучість та стратегічне бачення можуть звільнити світ від американської нестабільності.
Президент Аналітичного центру "Політика" Олег Лісний висловив думку, що для новообраного президента США Дональда Трампа пріоритетом стане протистояння з Китаєм, а не вирішення війни в Україні чи конфліктів на Близькому Сході.