Скандал навколо Бойка: народний депутат висловив своє обурення через заборону російської мови та критику "радикалів" – дивіться відео.
Політик висловився проти перейменування міст, заборони мови й знесення пам'ятників, зокрема Христофору Колумбу в США. Заява викликала несхвальну реакцію ЦПД, ОП, військових і блогерів. За словами Андрія Коваленка, у 2024 році дивно чути про насильство без прив'язки до ЗС РФ.
Народний депутат та очільник "Платформи за життя і мир" Юрій Бойко висловив своє невдоволення з приводу "радикальних" дій, пов'язаних з перейменуванням міст, демонтажем пам'ятників і обмеженням використання російської мови. Його заява викликала активну реакцію суспільства, включаючи представників Офісу президента, військових, блогерів та звичайних користувачів мережі. Політик оприлюднив своє відеозвернення на платформі TikTok.
Він також зазначив, що кілька років тому в Сполучених Штатах були демонтовані пам'ятники Христофору Колумбу.
"Схоже, що наші радикальні елементи обрали аналогічний шлях: вони почали знищувати пам'ятники по всій країні, змінювати назви міст, забороняти людям спілкуватися рідною мовою та обмежувати їх право відвідувати церкви на їхній вибір," -- зазначив Бойко.
Одночасно політик висловив свою впевненість, що "постійно зростає кількість тих, хто підтримує нас — тих, хто протистоїть насильству, за єдність у державі та за допомогу людям".
Відеозвернення політика викликало розсерджені відповіді політиків, військових і блогерів.
Голова Офісу Президента Андрій Єрмак також поділився своїми міркуваннями.
"Голова Єрмак підкреслив, що деякі політики не усвідомлюють, що основним завданням у даний момент є захист України та досягнення перемоги над РФ, а не підтримка російських наративів."
Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади, майор ЗСУ Максим Жорін, відомий під позивним "Мосе", заявив, що коментарі Бойка є прямим наслідком безкарності певних проросійських політиків.
"Вони вже відчули запах виборів і вирішили вилізти на поверхню. Чому? Тому що їм дозволили <...> Ми залишили свої сім'ї, щодня втрачаємо найкращих побратимів, ризикуємо своїм життям і здоров'ям для того, щоб захистити свою країну від ворога. Але проросійські сили в Україні -- не менший ворог, ніж російські солдати на фронті".
Голова Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко висловив свою думку щодо слів народного депутата. Він зазначив, що в 2024 році чути від Бойка згадки про насильство над людьми без згадки Російської Федерації виглядає дивно.
"Єдині, хто вчиняє насильство щодо українців, -- це російські агресори," -- підкреслив він.
Відкрию таємницю, Юрій Бойко не просто на волі, він їздить Києвом на кортежі з нагородною зброєю і кінологом із собакою, написав блогер Сергій Стерненко. У Бойка все дуже добре. Тому що він забезпечує голоси для Слуг народу. І продовжує працювати в інтересах Москви, додав блогер.
Придумати як голосувати за 3 роки без росіян не змогли, подякуйте за це Арахамії, написав блогер Ігор Лаченков.
Юрій Бойко керував НАК "Нафтогаз" з лютого 2002 року до березня 2005 року. У 2004 році екс-президент Леонід Кучма відзначив його титулом "Герой України" за успішне вирішення проблеми боргів за газ перед Російською Федерацією.
У період з 2010 по 2012 рік, коли прем'єр-міністром був Микола Азаров, на посаді міністра пального та енергетики працював чиновник, якого "Радіо Свобода" звинувачувало у непереконливих угодах щодо купівлі газу у Росії.
Згідно з інформацією LB.ua, під час виконання обов'язків міністра він міг за рахунок державних коштів придбати бурову платформу, виготовлену в Сінгапурі, через посередника. Пізніше була придбана ще одна така платформа. У зв'язку з підозрами у корупційних діях ці установки отримали прізвисько "вишки Бойка".
У попередні роки політик був членом проросійських заборонених партій -- "Партія регіонів" та "Опозиційний блок". З 2018-го був співголовою ОПЗЖ, теж забороненої.
Нагадаємо, що в серпні, після атак на енергетичну інфраструктуру України, Юрій Бойко висловив думку про необхідність внесення змін до планів підготовки енергосистеми до зимового періоду.
Також повідомлялося, що 7 листопада було опубліковано супутникові знімки захоплених росіянами "вишок Бойка".