Аналітичне інтернет-видання

S&P 500 виявляє вищу волатильність у порівнянні з Bitcoin, оскільки інвестори поступово відходять від американських активів.

Інвестори починають відмовлятися від активів США, що призводить до підвищення доходності казначейських облігацій, а також зниження вартості долара та американських акцій.

Протягом багатьох років Bitcoin (BTC) піддавався критиці з боку Уолл-стріт через свою непередбачуваність, однак обставини змінилися. Аgressive торгова стратегія президента Дональда Трампа знижує інтерес до американських активів, що вплинуло на ставлення до криптовалют.

З огляду на оголошення тарифів Трампа до Дня визволення 2 квітня, семиденна реалізована волатильність S&P 500, основного індексу акцій Уолл-стріт, підскочила з 50% до 169% на річному рівні, відповідно до даних TradingView. Це є найвищим показником з моменту спалаху пандемії COVID-19 у 2020 році.

Семиденна реалізована волатильність BTC подвоїлася до 83%, але вона залишається значно нижчою, ніж індекс S&P 500, що вказує на можливу еволюцію криптовалюти як хеджування акцій із низьким бета-версією. Криптовалюта також LOOKS значно меншою волатильністю, ніж індекс S&P 500 за 30 днів.

Ринки акцій [пережили] значний сплеск волатильності, випередивши Bitcoin, який наразі демонструє знижену волатильність. Це піднімає питання: чи варто інвесторам довіряти активам, що підлягають сильному впливу політики та людських помилок, або ж обирати математично обґрунтовані структури та інноваційні методи збереження вартості, які надійніше захищені від таких ризиків? Про це розповів Джеймс Баттерфіл, керівник відділу досліджень CoinShares, у своєму електронному листі.

Інвестори позбуваються американських активів.

Індекс S&P 500 знизився на 14% менш ніж за два місяці, в основному через занепокоєння щодо торгової війни, які нещодавно підтвердилися. Технологічно орієнтовані індекси Nasdaq і Dow Jones Industrial Average також зазнали значних втрат, на фоні зростання волатильності на світових фондових ринках.

Історично, прагнення уникнути ризиків такого рівня змушувало інвесторів зберігати свої капітали в державних цінних паперах, які становлять фундамент глобальної фінансової системи, а також у доларах США, що є світовою резервною валютою.

З минулої п'ятниці інвестори активно почали позбуватися казначейських облігацій, що призвело до зростання їхньої дохідності, тоді як курс долара знизився. Так звана базова прибутковість 10-річних облігацій виросла на 62 базисних пункти, досягнувши 4,45%. Водночас індекс долара, який відображає його вартість щодо основних валют, продовжив своє зниження в першому кварталі, впавши до 100 — найнижчого рівня з кінця вересня.

Валюти зазвичай дорожчають, коли прибутковість їхніх національних BOND зростає, якщо тільки Ринки не стурбовані борговою ситуацією в країні. У такому випадку інвестори витягують гроші з Ринки BOND , що призводить до різкого зростання прибутковості та одночасного знецінення валюти. The Глобальний Південь став свідком це в 2018 році.

"Вищі доходи та слабша валюта часто зустрічаються в країнах, що розвиваються. Це ми бачили у Великій Британії під час кризи уряду Трасс. Однак для США це є надзвичайним явищем: за останні три десятиліття було лише чотири випадки, коли долар втратив більше ніж 1,5%, а 30-річні доходи піднялися більш ніж на 10 базисних пунктів," - зазначив Нік Тімарос, головний економічний кореспондент Wall Street Journal, посилаючись на дані Evercore ISI.

"Це свідчить про відсутність виняткового економічного зростання в США та зменшення інтересу до доларових активів як резервних інструментів через нестабільність у прийнятті рішень в країні", -- зазначив Еверкор.

Читайте також