Аналітичне інтернет-видання

США планують чинити тиск на європейські держави, які не підвищують свої військові витрати, - заявив радник Трампа.

В адміністрації Трампа закликали країни НАТО збільшувати витрати на оборону на тлі триваючої війни в Україні.

Дехто з найбільш критично налаштованих союзників США по НАТО ухиляються від виконання своїх фінансових обов'язків перед альянсом, попри багаторічні двопартійні заклики до них заплатити. Тепер високопосадовці адміністрації президента Дональда Трампа заявляють, що з них досить. Про це сказав радник президента США з національної безпеки Майк Волтц в інтерв'ю The Post.

"Президент Трамп має рацію, закликаючи наших союзників по НАТО підвищити інвестиції в свою оборону. В умовах найбільшої загрози, з якою ми стикалися з часів Другої світової війни, Європі необхідно підтвердити свою прихильність до альянсу, збільшивши витрати на оборону до принаймні 5 відсотків від ВВП. Ми продовжимо вести відкриті та конструктивні переговори для того, щоб заохотити членів НАТО взяти на себе більшу частину відповідальності", - підкреслив він.

У той же час, Рік Гренелл, який тривалий час обіймав посаду дипломата і тепер виконує обов'язки спеціального посланника президента США з особливих завдань, зазначив:

"Зневажати НАТО, не виконуючи своїх справедливих зобов'язань перед Альянсом, ... це ризиковано."

У матеріалі зазначено, що у 2014 році 32 країни-члени НАТО зобов'язалися виділяти 2% від свого валового внутрішнього продукту на військові витрати. Цей крок був реакцією на анексію Криму Росією та посилення нестабільності на Близькому Сході. Проте, через десятиріччя, вісім держав Альянсу досі не виконали свої зобов'язання щодо цього 2%-ого показника, що в сумі перевищує 42 мільярди доларів, згідно з аналізом даних НАТО, проведеним виданням The Post.

Йдеться про такі країни:

"Наприклад, маленький Люксембург демонструє позитивну динаміку, збільшивши свої оборонні витрати з 0,47% у 2021 році до 1,29% сьогодні, тоді як інші країни, навпаки, зробили крок назад", - зазначено у статті.

У той же час міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус відреагував на заклик Трампа збільшити військові витрати. За його словами, ця сума є надто великою для його країни. Він підкреслив, що країни НАТО не можуть "прийняти цифри, озвучені Трампом, без попереднього обговорення".

Також спецпредставник Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що Україна повинна провести вибори одразу після закінчення бойових дій. Водночас за інформацією джерел Reuters у Києві, адміністрація Трампа ще офіційно не вимагала від України проведення президентських виборів до кінця року.

Читайте також