США вперше за останні 15 років розмістили ядерні арсенали на території Великобританії, повідомляють ЗМІ.

Кілька бомб B61-12 розмістили в нещодавно збудованому безпечному сховищі на авіабазі Лейкенхіт.
Вперше з 2008 року Сполучені Штати розмістили ядерні арсенали на території Великої Британії. Цю інформацію повідомляє UK Defence Journal, посилаючись на кілька джерел.
Повідомляється, що на цьому тижні з Центру ядерної зброї ВПС США, розташованого на авіабазі Кіртленд у Нью-Мексико, були передані декілька термоядерних гравітаційних бомб B61-12 на авіабазу Лейкенхіт у графстві Саффолк. У статті зазначається, що ці бомби були розміщені в новозбудованому безпечному сховищі.
Міністерство оборони США, як і Міністерство оборони Великої Британії не прокометували цієї події, йдеться у матеріалі.
B61-12 — це вдосконалена тактична ядерна бомба з низьким рівнем потужності, яка має можливість регулювання вибухової сили та забезпечує точне наведення. Вона створена для використання з різними системами доставки, зокрема з винищувачем F-35A Lightning II.
Видання повідомило, що американські ядерні арсенали були розташовані на британській базі Лейкенхіт під час Холодної війни, але в 2008 році їх було вивезено в рамках процесу роззброєння, що охопив всю Європу.
"Повернення такої зброї означає значний зсув у ядерній позиції НАТО на європейському театрі військових дій на тлі погіршення відносин з Росією та посилення акценту на стримуванні", - йдеться у матеріалі.
Як раніше повідомлялося УНІАН, Великобританія має намір придбати у США винищувачі F-35 разом із ядерними боєприпасами. Згідно з даними видання The Times, міністр оборони Британії Джон Гілі та головнокомандувач збройних сил Тоні Радакін мають намір отримати американські винищувачі, які можуть нести вільнопадаючі бомби, що є трохи менш потужними за традиційні ядерні боєприпаси. Прем'єр-міністр Кір Стармер, як повідомляється, дав свою згоду на цю угоду, і уряд Великобританії розпочав "дуже чутливі переговори" з цього питання.
Також ми зазначали, що Європа знову звертається до питань ядерної безпеки. Геміш Де Бреттон-Гордон, колишній офіцер британських збройних сил, вважає, що ключовим підсумком нещодавнього візиту французького президента Еммануеля Макрона до Лондона стало укладення спільного французько-британського партнерства в галузі ядерної оборони. За його словами, ця угода повинна надіслати чіткий меседж Путіну: якщо він вирішить застосувати свої ядерні арсенали проти України, то тактичні ядерні сили Франції будуть націлені на його війська.
Також у Німеччині піднімали питання про спільну для всієї Європи "ядерну парасольку". Зокрема, лідер фракції Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) в Бундестагу Єнс Шпан заявляв, що Німеччина на фоні загрози російської агресії має отримати доступ до ядерного арсеналу Франції та Великої Британії. За словами політика, це коштуватиме багато грошей, "але ті, хто хоче захисту, також повинні його фінансувати". Також він закликав провести дебати "щодо незалежної європейської ядерної парасольки".