Аналітичне інтернет-видання

Суддя-мільйонер Вищого антикорупційного суду Маркіян Галабала домагався зменшення аліментів на свого єдиного сина до 1 гривні, як повідомляє Постернак.

Суддя Вищого антикорупційного суду Маркіян Галабала, який має щомісячний дохід у розмірі 250 тисяч гривень, намагався зменшити аліменти на свого єдиного сина до символічної суми в 1 гривню. Проте суд відмовив у задоволенні його позову і прийняв рішення на користь його колишньої дружини. Цю інформацію оприлюднив політичний експерт Олег Постернак.

Суддя Вищого антикорупційного суду, який отримує 250 тисяч гривень на місяць, вступив у правову суперечку зі своєю колишньою дружиною щодо аліментів на їхнього єдиного сина. Він прагнув зменшити виплату до символічної суми в 1 гривню. У період 2023-2024 років Маркіян Галабала намагався знизити розмір аліментів з 22 720 гривень до 1 гривні (справа 760/10525/23). Суддя стверджував, що не мав можливості контролювати, як використовуються ці кошти, тому вважав, що взагалі не повинен їх сплачувати. Проте суд відмовив у його проханні, оскільки це було надто крайнім кроком навіть для колеги, відомого своїми необґрунтованими вимогами, - зауважив Постернак.

Експерт уточнив, що згідно з декларацією Габали, у судді ВАКС зарплата за рік становила 2,5 млн грн, ще пів мільйона - дохід від процентів та відчуження цінних паперів і корпоративних прав.

Отже, річні доходи складають 3 мільйони гривень, що дорівнює 250 тисячам гривень щомісячно. Аліменти на єдиного сина, в свою чергу, не перевищують десятої частини заробітної плати. Крім того, є ще заощадження, що перевищують 1,6 мільйона гривень. Вимагати 1 гривню аліментів від Галабали виглядає абсолютно абсурдно.

Також Постернак навів інші факти з біографії судді.

Галабала - це сучасний Корейко судової системи. Як повідомляють ЗМІ, зараз з Гугла зачищається будь-яка згадка про те, що Галабала захищав ексміністра Януковича, відомого найбільшим хабарем в історії України Миколу Злочевського, а також нардепа-регіонала Оніщенка.

На думку експерта, моральні питання важливі стосовно судді Галабали.

Ці особи, представляючи державу, здійснюють судові розгляди щодо інших, тому їхні рішення можуть бути під впливом особистих переконань. Якщо суддя не проявляє турботи про свого неповнолітнього сина, навряд чи слід очікувати, що їхні вироки будуть справедливими щодо злочинців, особливо якщо виникає можливість отримання матеріальної вигоди. І це ще не все – незабаром я поділюсь деякими захоплюючими деталями справи судді Галабали.

Загалом, все більше випливає на поверхню скандалів в антикорупційному трикутнику НАБУ-САП-ВАКС.

"У Данському королівстві все виявилось у жахливому стані," - резюмував фахівець.

Читайте також