Аналітичне інтернет-видання

Тарифна політика Трампа може загрожувати оборонній промисловості США - Politico.

Тарифи, що були введені президентом США Дональдом Трампом, можуть суттєво вплинути на оборонну промисловість країни, ускладнюючи міжнародну співпрацю в галузі озброєнь та збільшуючи витрати на виробництво військової техніки.

Источник: Politico

Деталі: За даними видання, тарифна політика Трампа може призвести до перебоїв у глобальних ланцюгах постачання, на створення яких Пентагон витратив десятиліття, та зробити американську зброю значно дорожчою.

На думку групи з десятка дипломатів, законодавців, чиновників та експертів в оборонній сфері, американська стратегія, що ґрунтується на принципі "все робимо самостійно", може спонукати союзників США шукати альтернативні способи забезпечення власної безпеки, зменшуючи свою залежність від американського військово-промислового комплексу. Це може негативно вплинути на індустрію, що постачає зброю значній частині світу, підірвавши довіру та стабільність в глобальних оборонних відносинах, які протягом тривалого часу приносили вигоду Вашингтону і його партнерам.

Фраза: "У своєму указі про введення тарифів Білий дім зазначив, що Сполучені Штати повинні виготовляти компоненти з мінімальною залежністю від імпорту важливих матеріалів". Однак реалізувати це на практиці виявляється набагато складніше, ніж просто зафіксувати на папері.

Пентагон витратив десятиліття на створення, фінансування і розвиток глобальної мережі постачальників і компаній, які тепер зіткнулися з тарифами. Не маючи винятків для оборони, адміністрація може звести нанівець значну частину цієї роботи, затримуючи виробництво зброї американського виробництва для країни та інших покупців".

Деталі: Загальносвітові тарифи - від 20% на імпорт з країн Європейського Союзу до 10% на товари з Великої Британії та Австралії - можуть серйозно вплинути на оборонну співпрацю. Це створює ризики для спільних військових проєктів, серед яких виготовлення винищувача F-35, системи протиповітряної оборони та будівництво атомних підводних човнів.

"Буде дефіцит поставок за принципом "око за око", наші союзники та партнери відповідатимуть", - сказав колишній співробітник Пентагону Білл Грінволт, який займався закупівлею озброєнь.

"Він підкреслив, що деякі товари, які можуть бути критично важливими, або суттєво подорожчають у порівнянні з минулим, або ж взагалі зникнуть з продажу."

"Ми сподіваємося на постачання найсучаснішого обладнання з США, проте Європа має намір зменшити свою залежність від американських компонентів і посилити свій оборонний потенціал", - зазначив один із представників європейської влади.

Ось переформульований варіант вашого тексту: "Одна надзвичайно перспективна ініціатива, започаткована в епоху президентства Байдена, що об'єднала Австралію, Великобританію та США для створення атомних підводних човнів і обміну технологічними рішеннями, може зупинитися, якщо витрати на комплектуючі виявляться занадто високими".

Деталі: Сенатор Марк Келлі акцентував увагу на складностях, пов'язаних з оборонним виробництвом, і зауважив, що нові тарифи можуть призвести до того, що продукція американської військової індустрії буде підлягати митним зборам кілька разів у ході її виготовлення.

"Ціни зростатимуть, і, відповідно, оборонний бюджет США теж має зрости, щоб зберегти нинішній рівень боєздатності", - зазначив Келлі.

Читайте також