За інформацією Reuters, тарифи, введені адміністрацією Трампа, можуть призвести до збільшення вартості iPhone до 2300 доларів.

За оцінками аналітиків, споживчі товари, такі як iPhone, можуть подорожчати на 30-40%, якщо Apple перекладе додаткові витрати на покупців.
Reuters зазначає, що більшість моделей iPhone досі виробляються в Китаї, на імпорт із якого США наклали мито у розмірі 54%. Якщо ці тарифи залишаться в силі, Apple доведеться вирішувати: покрити витрати самостійно або перекласти їх на клієнтів.
Компанія Apple щороку реалізує понад 220 мільйонів iPhone в США, Китаї та Європі. Аналітики з Rosenblatt Securities прогнозують, що вартість деяких моделей може підвищитися більш ніж на 40%.
У період свого першого президентського терміна Трамп запровадив тарифи на імпорт з Китаю, прагнучи заохотити компанії до перенесення виробництва в США або до сусідніх країн, зокрема Мексики. Тоді Apple змогла отримати деякі пільги, але наразі таких винятків не спостерігається, підкреслює видання.
Незважаючи на те, що Apple частково перенесла своє виробництво до В'єтнаму та Індії, ці країни зіткнулися з новими тарифами з боку США - 46% для В'єтнаму та 26% для Індії. З метою компенсувати ці втрати, компанії, за оцінками аналітиків, доведеться підвищити свої ціни на 30% і більше.
Експерти в галузі вважають, що зростання цін може негативно відобразитися на обсягах продажів iPhone. Значне підвищення вартості може змусити споживачів розглянути інші варіанти. Це може створити конкурентні переваги для Samsung, оскільки Південна Корея має значно нижчі мита в порівнянні з Китаєм, де виготовляються всі iPhone для американського ринку.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про введення мит на імпорт товарів із понад 180 країн. Він пояснив цей крок необхідністю реагувати на "несправедливі тарифи", які інші держави застосовують щодо американської продукції.
Відповідно до вказаного документа, для певних країн встановлюються взаємні мита в межах від 11% до 48%, а для інших країн застосовується "базова" ставка в 10%. Окреме правило стосується Канади та Мексики, митні відносини з якими регулюються окремо.