Аналітичне інтернет-видання

Торгові тарифи США ведуть до зниження вартості нафти.

Ціни на нафту зазнали різкого падіння на тлі агресивної торгівельної політики Дональда Трампа. Імпортні мита, зміни у видобутку ОПЕК+ та дії Китаю спричинили дестабілізацію глобального ринку, викликавши зниження Brent до рівня нижче $65 за барель -- вперше з 2021 року.

Незважаючи на те, що ціни на нафту зросли втретє за тиждень внаслідок обмежень у постачаннях з Ірану та Венесуели, економічні заходи Дональда Трампа можуть призвести до ризиків, пов'язаних із тривалим зниженням попиту.

Сукупний ефект імпортних мит, неочікуване прискорення скорочення видобутку ОПЕК+ та дії Китаю у відповідь призвели до зниження світових цін на нафту на $10 за барель. Контракт ICE Brent опустився нижче $65 за барель уперше з серпня 2021 року. З огляду на майже незмінну беквардацію, ключовим чинником падіння залишається саме політика США, хоча цей тиждень навряд чи стане визначальним в історії нафтових ринків.

Вісім країн ОПЕК+, які планували поступово скасувати добровільне скорочення видобутку на 2,2 мільйона барелів на добу, несподівано вирішили здійснити більш суттєве збільшення — на 411 тисяч барелів на добу вже з травня, що відповідає приросту за три місяці.

Незважаючи на прогнози щодо введення санкцій на метали, їх відсутність спричинила зменшення спредів між цінами в США та Європі. Наприклад, розрив у цінах на золото між Comex та лондонськими ф'ючерсами скоротився вдвічі, до 20 доларів за унцію.

У відповідь на дії США міністерство фінансів Китаю оголосило про запровадження 34% мит на всі товари зі США з 10 квітня. Окрім того, Пекін додав сім рідкоземельних мінералів до списку експортного контролю, що може суттєво вплинути на високотехнологічні сектори.

Канадський трубопровід Trans Mountain переглянув свої прогнози щодо експорту на період 2026-2028 років. Очікується, що повне використання потужностей трубопроводу відбудеться не раніше 2028 року. У 2025 році його пропускна здатність становитиме лише 84%, що пов'язано з низьким обсягом спотових замовлень, які складають 18 500 барелів на добу.

Президент Нігерії Бола Тінубу призначив Башира Байо Оджуларі, колишнього керівника Shell, головою національної нафтової компанії NNPC. Це рішення прийнято за кілька тижнів до запланованого IPO компанії.

Читайте також