Протягом ста днів свого президентства Трамп перетворив США на країну-ізгоя, - зазначає аналітик NYT.

За словами Бена Родса, Трамп відвернув союзників від США.
У 1941 році 32-й президент США Франклін Д. Рузвельт висловлював думку, що Сполученим Штатам не слід бути "усередині давньої китайської стіни", підкреслюючи важливість розвитку міжнародних зв'язків. Натомість, нинішній президент США Дональд Трамп обрав у своїй зовнішній політиці кардинально протилежний курс, який може призвести до майже повної ізоляції країни від світової спільноти.
Екс-заступник радника президента США з національної безпеки, письменник і політичний аналітик Бен Родс у своїй статті для The New York Times поділився досягненнями Трампа за перші 100 днів його другого президентського терміну.
Він зазначив, що за Трампа США вийшли з міжнародних угод із таких фундаментальних питань, як охорона здоров'я та зміна клімату. Через це союзники більше не розглядають Вашингтон як надійного партнера.
На думку Родса, через жорстку міграційну політику Трампа США перетворюються на майже повністю закриту для іноземців країну, а його торгова війна зруйнувала систему міжнародної торгівлі, створивши нові бар'єри для ведення бізнесу з кожною країною на Землі.
Оглядова стаття також підкреслила, що Трамп суттєво зменшив обсяги іноземної допомоги, що не лише залишило без підтримки тих, хто втратив майже все, але й зменшило рівень підтримки демократії в інших країнах. Зменшення фінансування наукових досліджень стало причиною скорочення міжнародних наукових проектів і співпраці.
Миротворчі амбіції Трампа також провалилися. Родс наголосив, що перемир'я в Секторі Гази провалилося, а Росія продовжує війну проти України. У цей час Європа відвертається від США, а Канада бойкотує американські торвари.
Оглядач підкреслив, що Китай, який став основною метою торговельної війни Трампа, ймовірно, без особливих труднощів впорається з негативними наслідками мит, накладених США.
"Рузвельт передав нам спадщину віри в те, що ми є добрими людьми. Однак, пан Трамп підриває цю ілюзію, адже скорочення фінансування американського військового відомства, ймовірно, призвело до більшої кількості жертв серед цивільного населення, ніж російське вторгнення в Україну," - зазначив Родс у своїй статті.
Завдяки політиці Трампа, американці тепер мають більше спільного з людьми з інших країн, де громадяни стикаються з корупцією, автократією та олігархічними режимами, зазначає аналітик. Він висловив думку, що цей складний етап для США може послужити мостом для зближення з тими народами, які вже пережили подібні виклики.
Родс вважає, що у США немає шансів стати нормальною країною за Трампа. Він заявив, що дотримання гасла "Америка понад усе" - рівносильно капітуляції перед фашизмом.
Оглядач запевнив, що сила США завжди була пов'язана з її багатонаціональністю, які не боялися дивитися в майбутнє. За його словами, Трамп же боїться демографічних змін, через що намагається придушити їх за допомогою реакційної політики.
"Якщо ми й далі будемо рухатися цим курсом, цивілізація залишить нас позаду в жахливому, обмеженому та бідному стані. Проте, якщо ми відновимо відчуття власної сили, зможемо знову стати частиною світу - не гегемоном і не супротивником," - підсумував Родс.
Раніше високопрофільний американський урядовець, а також ще три джерела, які мають інформацію про ці переговори, розповіли журналістам видання Axios, що адміністрація Дональда Трампа веде неформальні дискусії з зовнішніми фахівцями з метою, можливо, відновлення діалогу з Північною Кореєю. Як зазначає науковий співробітник Інституту Брукінгса Ендрю Йо, "багато позитивних висловлювань" Трампа щодо Кім Чен Ина свідчать про його інтерес до цієї теми.
Зі свого боку колишній високопоставлений американський чиновник зазначив, що члени адміністрації проводять "початкове планування", розуміючи, що може знадобитися лише "один квітчастий лист" від Кіма, щоб привернути увагу президента США, "і тоді можна починати перегони".