Аналітичне інтернет-видання

Трамп планує "приземлити" іноземні дрони: очікуються нові обмеження.

Міністерство торгівлі оголосило про початок масштабного розслідування щодо імпорту дронів, комплектуючих до них та полікремнію -- ключового матеріалу для виробництва сонячних панелей. Розслідування може стати підставою для запровадження додаткових мит.

Розслідування розпочалося 1 липня 2025 року на підставі статті 232 Закону про розширення торгівлі. Відповідно до цієї статті, президент має право вводити спеціальні мита у випадку, якщо буде доведено, що імпорт певних товарів створює загрозу для національної безпеки.

Зокрема, особливу увагу звертають на імпорт "безпілотних авіаційних систем, а також їхніх елементів і компонентів". Інша сфера розслідування зосереджена на полікремнії та супутніх продуктах, які знаходять застосування в галузі сонячної енергетики.

За законом, Міністерство торгівлі США має надати підсумковий звіт за результатами розслідування протягом 270 днів. Якщо буде встановлено, що імпорт розглянутих товарів дійсно становить загрозу, Трамп зможе запровадити нові тарифи.

Це розслідування -- ще один крок у межах активної тарифної політики Трампа. Раніше вже було оголошено розслідування щодо імпорту міді та фармацевтичної продукції, а також введено тарифи на сталь і алюміній за цією ж статтею.

Також президент оголосив про введення ряду специфічних мит для певних країн, які почнуть діяти з 1 серпня. Ці рішення викликали суттєве занепокоєння серед фінансових ринків: інвестори побоюються, що це призведе до нового етапу торговельної війни, здатної спровокувати уповільнення світової економіки.

Дональд Трамп у своїх заявах наголосив, що США "ледь розпочали" тарифну кампанію. За його словами, введені раніше мита на автомобілі та сталь вже принесли державному бюджету понад $188 мільярдів доходів.

Проте фахівці попереджають, що жорстка тарифна політика здатна не лише збільшити надходження до бюджету, але й призвести до ускладнення відносин зі значними торговими партнерами США, а також викликати нові труднощі для американських компаній.

Читайте також