Аналітичне інтернет-видання

Туреччина ініціювала розслідування стосовно Spotify через наявність "провокаційних плейлистів".

Зокрема, мова йде про плейлисти, які, як стверджується, завдають образи першій леді Туреччини Еміне Ердоган.

У Туреччині антимонопольний орган країни ініціював розслідування стосовно стримінгового сервісу Spotify через отриману скаргу на "провокаційні плейлисти". Інформацію повідомляє "Європейська правда", посилаючись на агентство AFP.

Напередодні заступник міністра культури та туризму Туреччини Батухан Мумджу вимагав вжити правових заходів щодо "провокаційних плейлистів", які нібито ображають дружину президента Реджепа Таїпа Ердогана і не поважають іслам.

У заяві турецького антимонопольного відомства йдеться про те, що розслідування почалось у зв'язку з "різними звинуваченнями у тому, що стратегії та політика, які Spotify реалізує в Туреччині, спричинили порушення конкуренції в музичній індустрії".

У документі також вказується, що розслідування повинно з'ясувати, чи надавав Spotify перевагу окремим виконавцям і чи використовував нечесні методи у розподілі роялті, що може суперечити антимонопольним нормам.

Невдовзі перед цим заступник міністра культури і туризму Туреччини виступив із закликом до вжиття юридичних дій проти Spotify, зазначивши "відмову" платформи видалити плейлисти, що містять назви, які вважаються неприйнятними.

Він звернув увагу на матеріали, опубліковані "під маскою "плейлистів"..., що ігнорують наші релігійні почуття стосовно пророка Мухаммеда, навмисно та неприйнятно атакуючи наші вірування, священні цінності та духовний світ нашої спільноти.

Він також зазначив про плейлисти, що, за його словами, ображають Еміне Ердоган, дружину президента Реджепа Тайїпа Ердогана, назвавши їх "підступними провокаціями та морально неприйнятними".

У відповідь на запити Spotify зазначив, що його операції повністю відповідають "усім діючим нормативам". Окрім того, платформа висловила готовність до співпраці зі слідчими органами, проте вказала на відсутність у неї "конкретних відомостей щодо масштабу або спрямування перевірки".

Нагадаємо, у Туреччині суд заблокував доступ до частини контенту чатбота на основі штучного інтелекту Grok, розробленого компанією xAI Ілона Маска. Відповіді чатбота нібито містили образи на адресу президента Реджепа Тайїпа Ердогана та релігійних цінностей.

Читайте також