В Європейському Союзі ведуть роботи з метою збільшення мит на імпорт сільськогосподарської продукції з Білорусі та Росії.
Валдіс Домбровскіс, який обіймає посаду виконавчого віцепрезидента Європейської комісії.
Рада міністрів Євросоюзу із зовнішніх відносин обговорила підвищення тарифів на імпорт аграрної продукції з Росії та Білорусі.
Цю інформацію озвучив виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, повідомляє "Укрінформ".
Домбровскіс заявив, що Європейський Союз не зупинить своїх зусиль на підтримку України та прагнутиме чинити тиск на агресора всіма можливими засобами.
"Я висловив своє схвалення щодо готовності країн-членів збільшувати тиск на Росію згідно з рішеннями жовтневої Європейської Ради. Єврокомісія буде задавати напрямок у цьому процесі," - зазначив віцепрезидент ЄК.
Домбровскіс зазначив, що кілька країн Європейського Союзу висловили підтримку введенню тарифів на широкий спектр імпорту з Росії та Білорусі. У зв'язку з цим Єврокомісія розглядає цю ініціативу. Особливу увагу буде приділено агропромисловій продукції, а також, ймовірно, і добривам.
"Ми також підкреслили, що ця політика має потенціал стати ключовим чинником у підтримці України з боку Європи, яка триває з моменту початку жорстокої агресії Росії. Крім того, вона може сприяти ще глибшій інтеграції української економіки через скасування мит на експорт з України до ЄС", - зазначив виконавчий віцепрезидент Європейської комісії.
30 травня цього року Рада Європейського Союзу ухвалила рішення, яке передбачає введення мит на зернові товари, що імпортуються з Російської Федерації та Білорусі. Ця постанова суттєво підвищує ставки на зернові, олійні культури та їх похідні, фактично зупиняючи імпорт цих продуктів з зазначених країн. Вказані заходи набули чинності 1 липня. Раніше, у березні, нижня палата польського Сейму закликала Єврокомісію вжити обмежувальних заходів щодо імпорту сільськогосподарської продукції з Росії та Білорусі. Тим часом Латвія остаточно заборонила ввезення овочів, фруктів та зернових з Росії, визначивши список товарів, які з 8 березня не підлягатимуть імпорту з РФ. Латвія також вимагала заміни російського зерна на українське в експорті до ЄС, щоб підтримати Україну, а не допомагати Росії. Щодо добрив, то в 2022 році криза в індустрії вартістю 250 мільярдів доларів підкреслила важливість Росії та Білорусі як постачальників майже 25% світових агрономічних поживних речовин. Хоча російська сільськогосподарська продукція, включаючи три основні види добрив — калійні, фосфатні та азотні, не підпадає під санкції, експорт все ще залишається обмеженим через проблеми в портах, судноплавстві, банковій сфері та страхуванні.