Аналітичне інтернет-видання

У Фінляндії навчання медіаграмотності є невід'ємною частиною шкільної програми, що триває протягом усього навчального процесу. Чому це має таке велике значення?

У Фінляндії навчання медіаграмотності є невід'ємною частиною шкільної програми, починаючи з раннього віку. Учнів навчають критично аналізувати інформацію, що вони отримують з Інтернету та соціальних мереж, виявляти фальшиві новини та дезінформацію, а також розробляти і створювати власний контент.

За інформацією "Голосу Америки", посилаючись на AFP, національна стратегія в області медіаосвіти у Фінляндії була створена у 2013 році і оновлена у 2019 році. Ця стратегія стала основою для розвитку критичного мислення щодо медіа серед людей різного віку.

У школах медіаграмотність інтегрована у предмети протягом усіх років навчання - з початкових класів і до старших. Водночас неурядові організації та бібліотеки пропонують курси з медіаграмотності дорослим і людям похилого віку.

Міністр освіти Фінляндії Андерс Адлеркройц підкреслив, що медіаграмотність є ключовим чинником у розвитку стійкості суспільства, і країна зрозуміла цю необхідність ще на ранніх етапах.

"Оскільки традиційні засоби масової інформації займають дедалі меншу частину інформаційного простору, критична оцінка прочитаного стає надзвичайно важливою," - зазначив він.

Фінляндія має кордон з Росією, що простягається на 1340 кілометрів, і саме через це, за словами посадовців, існує ризик піддаватися російській пропаганді та дезінформації. Адлеркройц вважає, що країна поки що не пройшла всіх випробувань у цій сфері.

Проте політика медійної грамотності в державі також сприяє формуванню довіри фінів до влади, суспільних інститутів і Збройних сил.

"Ми, фіни, досі дуже сильно довіряємо силам оборони, армії, поліції та уряду. Ми довіряємо нашим політикам, а також довіряємо медіа", - сказав він.

Учні однієї зі шкіл в Гельсінкі розповіли, що система освіти навчила їх виявляти підозрілу інформацію у мережі, критично аналізувати контент і перевіряти джерела у TikTok, Snapchat та Instagram.

Раніше OBOZ.UA писав про 10 цікавих фактів про старшу школу у Фінляндії.

Читайте також