Аналітичне інтернет-видання

В Грузії заарештовують керівників опозиційних сил.

У Тбілісі правоохоронці затримали та жорстоко побили Ніку Гварамію, лідера "Коаліції за зміни", а також Олександра Елісашвілі, одного із керівників опозиційної коаліції "Сильна Грузія". Крім того, в офісах кількох опозиційних партій пройшли обшуки.

У середу, 4 грудня, ввечері в Тбілісі під час мітингу затримали одного з ватажків опозиційної коаліції "Сильна Грузія" Олександра Елісашвілі, а також члена партії "Ахалі" Зураба Датунашвілі. Як повідомляють ЗМІ, затримання сталося, коли вони виходили з готелю, розташованого неподалік від парламенту, де проходила акція протесту.

Кілька годин раніше в адміністративному провадженні щодо дрібного хуліганства та ігнорування вимог правоохоронців затримали Ніку Гварамію, лідера опозиційної грузинської "Коаліції за зміни". За словами адвоката Діто Садзаглішвілі, політик зараз утримується в ізоляторі тимчасового тримання, де, на жаль, зазнав фізичного насильства.

"Йому завдали ударів у ділянку живота, і під час одного з ударів через брак повітря він на кілька секунд відключився. Загалом стан його здоров'я задовільний", - навело слова юриста тбіліське видання SOVA. Протягом 48 годин має відбутися суд над його підзахисним. "Арешт того чи іншого лідера не повинен мати жодного впливу на протест грузинського народу проти російського режиму", - передав адвокат слова Гварамії.

У Тбілісі, 4 грудня, у офісах декількох опозиційних партій, зокрема "Єдиного національного руху" (ЄНР), заснованого колишнім президентом Міхеілом Саакашвілі, були проведені обшуки в рамках розслідування кримінальної справи, що стосується "організації групового насильства". Теймураз Купатадзе, керівник департаменту центральної кримінальної поліції Міністерства внутрішніх справ, повідомив про затримання семи осіб.

Протести в Грузії не вщухають сьому добу. Тисячі протестувальників знову зібралися в середу біля будівлі парламенту в центрі грузинської столиці. Telegram-канал Tbilisi life передав, що на акції спалили прапор Росії.

За повідомленнями ЗМІ, значна кількість демонстрантів зібралася також у Батумі. Виникла напруга між правоохоронцями та протестувальниками поблизу Конституційного суду, внаслідок чого до уряду Аджарії були направлені підрозділи спецпризначення.

Протестні акції в Грузії розпочалися вечірньої пори 28 листопада, коли прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе оголосив, що країна призупиняє переговори щодо вступу до Європейського Союзу до завершення 2028 року.

З самого початку протестів правоохоронці використовували водомети та сльозогінний газ, щоб розігнати демонстрації. У відповідь на це учасники акцій почали будувати барикади та використовувати "кулемет" для запуску фейєрверків у напрямку парламенту на проспекті Шота Руставелі.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі у свій перший вечір підтримала демонстрантів, а згодом вирішила не йти з посади глави держави, поки в країні не відбудуться нові парламентські вибори, нинішній склад яких вона охарактеризувала як "незаконний".

Кобахідзе заявив, що відповідальність за насильство на акціях протесту несуть політики з Європи та опозиція.

Читайте також