У Києві відбулася дискусія щодо проекту Стратегії культурного розвитку України на період 2025-2030 років.
19 грудня в Києві пройшло обговорення проекту Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки. Інформацію про це надав пресцентр Урядового порталу.
Організаторами події виступають Міністерство культури та стратегічних комунікацій України разом з Національним центром "Український Дім", за підтримки Офісу відновлення.
На церемонії відкриття події Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький представив ініціативу щодо Стратегії розвитку сфери культури.
"Стратегія визначить основні напрямки культурного розвитку України, враховуючи актуальні соціальні та економічні виклики. Вона окреслить пріоритетні цілі до 2030 року. Наша культурна політика повинна стати ключовим елементом для реалізації довгострокових завдань, адже наша спільна мета — здобути перемогу та відновити країну," — зазначив Міністр.
Захід зібрав разом представників культурних організацій України, державних службовців, парламентарів та міжнародних партнерів для розробки пропозицій до основного документа, в якому будуть визначені ключові напрямки спільної діяльності всіх учасників культурної екосистеми в Україні.
У ході панельної дискусії учасники розглянули важливість держави, культурних інституцій та громадських організацій у втіленні Стратегії.
Заступниця керівника Офісу Президента України Олена Ковальська акцентувала увагу на тому, що в сучасних умовах культура відіграє важливу роль у забезпеченні національної безпеки.
"Культурна дипломатія та просування міжнародного аспекту української культури – це один із ключових напрямів нашої діяльності. Важливим є створення системного підходу, організація календаря подій та інших ініціатив. Окрім цього, необхідно зосередитися на виробництві українського контенту та продуктів високої якості, якими ми зможемо гордитися," – підкреслила вона.
Заступник Міністра закордонних справ України Мар'яна Беца підкреслила значення культурної дипломатії для України в контексті війни. Її основна мета полягає в тому, щоб створити позитивний імідж України як нації сміливих, вільних та креативних особистостей, з багатою культурною спадщиною та історією. Це не лише допоможе Україні досягти перемоги, але й сприятиме інтеграції української культури у глобальні процеси.