У Києві відбувся форум випускників програми "Державотворець".

У Києві відбувся 4-й форум випускників програми "Державотворець". Цей проєкт надає можливість обдарованій молоді, яка прагне активно долучитися до відновлення України, пройти стажування в різних організаціях. Єлизавета Яковлева розповість, як молоде покоління може трансформувати державні інституції у майбутньому.
Марія, будучи всього лише 20-річною, прагне, як вона сама зазначає, створювати Україну майбутнього. Дівчина навчається на юридичному факультеті та нещодавно успішно закінчила курс програми "Державотворець".
Марія Шевчук, alumna програми "Державотворець":
Мене надихнула можливість вивчити різні сфери, зрозуміти, як формується політика в цілому, а також отримати можливість безпосередньо в ній брати участь. Коли я побачила вражаючу аплікаційну форму та позитивні відгуки учасників, я з радістю вирішила приєднатися до цієї програми.
Під час навчання Марія та інші студенти мали змогу на практиці спробувати, що таке бути держслужбовцем. Спочатку лекції та семінари від профільних спеціалістів, а далі практика в різноманітних установах. Наша героїня обрала напрямок боротьби з корупцією. І вже робить перші кроки в професії.
Марія Шевчук, alumna програми "Державотворець":
Я займаюся правознавством, зокрема, питаннями антикорупційної діяльності. Разом із командою колег ми вивчаємо корупцію в контексті євроінтеграції. Це стало моєю першою спеціалізацією, але я прагну здобути новий досвід. Тож я продовжую рухатися в цьому напрямку.
Програма "Державотворець" створена для хлопців та дівчат від 18 до 24-х років, які прагнуть не пасивно спостерігати, а безпосередньо брати участь у розвитку України. І з часом впроваджувати нові, прогресивні моделі управління державою. Цього року представники програми вітали уже четвертий набір випускників на спеціальному форумі.
Матвій Бідний, міністр молоді та спорту України:
Держава сьогодні не шукає формулу утримання молоді. Держава шукає можливості бути партнерами з молоддю, відчувати молодіжну ініціативу, молодіжну енергію у своїх починаннях. Сьогодні в кожному міністерстві, у кожному відомстві, в кожній громаді має бути присутня молодіжна складова, яка буде давати нову енергію тим ініціативам, які будуть започатковуватись у регіонах.
Форум випускників "Державотворця" об'єднав більше 400 учасників з усіх регіонів України та з різних професійних сфер. Присутні на заході впевнені, що активна молодь є як теперішнім, так і майбутнім нашої держави.
Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради України:
І саме тому в українському парламенті ми створили Молодіжну раду. Це унікальний орган, який дасть можливість започаткувати тісний зв'язок між українським парламентом і молоддю, яка вже сьогодні творить майбутнє нашої країни. І молодь - це та, яка разом із великою повагою нести жовто-блакитний прапор, отримає також велику відповідальність за наступні покоління.
Програма "Державотворець" отримала підтримку від міжнародних партнерів України, включаючи Німеччину та організацію ЮНІСЕФ.
Мунір Мамедзаде, керівник офісу ЮНІСЕФ в Україні:
"Державотворець" сприяє молоді в глибшому усвідомленні функціонування держави, встановленні зв'язків з керівниками та долученню до процесу відновлення України. Разом ми здатні створити сильнішу, більш справедливу та стійку країну. Важливо, щоб усі ми діяли спільно. Тому необхідно продовжувати інвестувати та розвивати програми, які надають знання та можливості для активної участі у житті держави.
Міжнародні донори підтримують українську програму, бо бачать у ній своєрідну інвестицію у майбутнє відновлення держави, що зараз воює, а також важливий крок на євроінтеграційному шляху України.