Аналітичне інтернет-видання

У Лондоні тисячі аграріїв виступають проти нового податку на спадщину.

У Великій Британії 19 листопада тисячі аграріїв організували протест біля парламенту. Учасники акції закликають до скасування податку на спадщину.

Сотні фермерів з Великої Британії зібралися неподалік парламенту в Лондоні, щоб висловити своє невдоволення новими змінами в податку на спадщину, які запровадив уряд лейбористів.

У 90-х роках минулого століття фермерам надали пільги, звільнивши їх від сплати податків на сільськогосподарську власність. Проте вже з квітня 2026 року ферми вартістю понад 1 мільйон фунтів стерлінгів після смерті власника оподатковуватимуться 20% податком на спадщину.

Водночас, якщо пара перебуває у шлюбі або цивільному партнерстві, вона може обʼєднати спадщину вартістю до 2,65 млн фунтів стерлінгів без сплати податку.

Крім того, існує можливість отримати неоподатковувану допомогу в розмірі 175 тисяч фунтів стерлінгів на основне житло, яке передається дітям або онукам. Таким чином, загальний неоподатковуваний ліміт для фермерської пари може становити до 3 мільйонів фунтів стерлінгів.

Учасники протесту стверджують, що це завдасть потужного удару по сімейних підприємствах, які й без того страждають від наслідків зміни клімату, глобальної нестабільності та потрясінь.

"Такі результати цієї політики є абсолютно неприйнятними і вкрай невірними. Вона суттєво заважає забезпеченню продовольчої безпеки у Великій Британії," - підкреслив голова Національної спілки фермерів Том Бредшоу.

На думку учасників акції протесту, прийняття цього закону може поставить під загрозу виробництво продуктів харчування у Великій Британії.

В уряді Великої Британії заявляють, що лише близько 500 фермерських господарств на рік зіштовхнуться з необхідністю сплати податку, при цьому невеликі сімейні ферми не постраждають. Однак профспілки не погоджуються з цими оцінками і вважають, що податок охопить щонайменше дві третини всіх ферм у Англії та Уельсі.

Прес-секретар Кірі Стармера, Камілла Маршалл, підкреслила, що ухвалення рішення щодо податку стало непростим кроком, проте наразі його не планують змінювати. Прихильники цієї ініціативи вважають, що вона дозволить залучити фінансові ресурси від багатих інвесторів, які купують сільськогосподарські угіддя.

Читайте також