В Міжнародному валютному фонді повідомили про ситуацію з державним боргом України та про можливі наслідки після завершення війни.

Фінальні показники державного боргу України будуть визначені лише після завершення війни, і кредитори це добре усвідомлюють.
Цю інформацію озвучив виконавчий директор Міжнародного валютного фонду та колишній голова Банку Литви Вітас Васіляускас, повідомляє UAINFO.org.
"Ситуація в Україні справді вражає. Незважаючи на те, що ваша країна переживає війну, економіка продовжує працювати, банківська система залишається активною, а державні установи функціонують. Це, на мою думку, справжнє диво", - підкреслив виконавчий директор Міжнародного валютного фонду.
Ознайомтеся також: Значна частина України ризикує втратити врожай: в чому причина?
Василяускас також підкреслив: "Що стосується боргу, остаточні цифри ви розрахуєте після війни. Зараз вам просто потрібно вижити. Я думаю, що міжнародне співтовариство і кредитори це розуміють. Ви стикаєтеся з додатковими потребами у витратах на безпеку та оборону, що зрозуміло".
Він також зазначив: "Я б не сказав, що поточний рівень боргу є чимось особливим з огляду на обставини. Але фіскальна політика однаково має робити те, що може. Ви маєте думати про стійкі джерела фінансування. Воєнна ситуація не допомагає, але ми не можемо цього змінити. Ви маєте бути креативними та знаходити способи зберегти всю політику -- фіскальну, монетарну -- стабільною та передбачуваною".
Дізнайтеся більше: Українців застерегли щодо підвищення цін на хліб: вказані причини.
Обговорюючи, чи є нинішні показники критичними, а також можливі сценарії розвитку подій після завершення активних бойових дій, він зазначив: "Найголовнішим показником залишається сама війна та її тривалість. Це ключовий ризиковий фактор. Навіть коли ми розглядаємо програму МВФ для України, вона базується на певних припущеннях, зокрема щодо тривалості війни. Коли конфлікт завершиться — а рано чи пізно це станеться — я бачу досить оптимістичні перспективи для України... Можна взяти за приклад країни Балтії. Протягом 20 років перебування в ЄС в регіоні Балтійського моря відбулося справжнє диво. Я переконаний, що з вами станеться щось подібне".