В Польщі роз'яснили, за яких обставин можливе розгортання миротворчих сил в Україні.
Польща може відправити своїх військовослужбовців в Україну в якості миротворців. Однак, Варшава готова піти на такий крок лише під егідою НАТО.
Як зазначив спікер польського парламенту Шимон Холовня, цей процес повинен бути ретельно продуманим. Він висловив цю думку в інтерв'ю для видання Rzeczpospolita.
Холовня зазначив, що план відправлення миротворців в України починає з'являтись на горизонті. При цьому жодних конкретних подробиць ще не погоджено.
"План починає з'являтися на горизонті. Але чи був цей план узгоджений? Ще довгий шлях. Цей план точно викладено? На мій погляд, це далеко не так, бо якщо хтось сьогодні каже, що ця політика "чоботи на землю" має бути реалізована, маючи на увазі, що європейські, скажімо, американські чи натовські солдати справді ступлять на українську землю, то це має бути дуже добре вивірений процес", - заявив Холовня.
Спікер польського Сейму підкреслив, що передусім Польща повинна захищати свої власні інтереси. Холовня зазначив, що введення польських миротворців в Україну можливе тільки за підтримки НАТО.
"На початку завжди варто роздумувати над тим, що є вигідним для Польщі. Як ми неодноразово підкреслювали, з польської перспективи наша участь у різних військових операціях в Україні повинна здійснюватися виключно під керівництвом НАТО та в межах його структур", - заявив представник польського Сейму.
Згадаємо, що екс-прем'єр Великої Британії Борис Джонсон висловив ідею про можливе розташування британських військових в Україні після встановлення миру. Він зазначив, що багатонаціональна європейська миротворча місія повинна взяти на себе обов'язок забезпечити безпеку на лінії розмежування під час періоду припинення вогню в Україні.
Раніше повідомлялося, що більшість громадян України підтримують ідею поступового вступу країни до НАТО. Йдеться про модель, коли Альянс запросить Україну в міжнародно визнаних кордонах, при цьому стаття 5 Вашингтонського договору застосовуватиметься до всієї держави, крім тимчасових окупованих територій.