У Польщі ухвалили рішення щодо справи проти Туска, в якій його закликають вибачитися перед шахтарями.
Суд у Гданську відхилив позов проти премʼєр-міністра Польщі Дональда Туска, поданий сенатором від опозиційного "Права і справедливості" Гжегожем Матусяком, з вимогою перепросити перед шахтарями за слова про їхні протести у 2015 році.
Цю інформацію повідомляє "Європейська правда", посилаючись на RMF FM.
Польський суд відхилив позов політика від партії "ПіС", пояснивши своє рішення тим, що у даному випадку не можна стверджувати про порушення особистих прав Матусяка, про що він сам підтвердив під час засідання.
Тому суд розглянув питання, чи мав право депутат Сейму подавати позов від імені третіх осіб, й встановив, що такого права польські парламентарі не мають.
Депутату від партії "Право і справедливість" було наказано компенсувати витрати на юридичні послуги в розмірі 4320 злотих, а також сплатити 600 злотих за невиплачений судовий збір.
Згадаємо, що Матусяк наполягав на тому, щоб Туск розмістив у виданні Rzeczpospolita вибачення за, як він стверджує, недостовірну інформацію про страйк гірників, а також виплатив 20 тисяч злотих на підтримку Фонду родин шахтарів.
Матусяк має на увазі слова Туска в листопаді 2022 року, який звинуватив "Право і справедливість" у неодноразовій брехні, навівши як приклад заяву, що "уряд Еви Копач (прем'єрка Польщі у 2014-2015 роках. - Ред.) розстрілював шахтарів".
Страйк шахтарів у Сілезії, ініційований через програму жорсткої економії, яку запровадило керівництво Ястшембської вугільної компанії, відбувався з 28 січня по 13 лютого 2015 року.
Протягом цього періоду шахтарі неодноразово організовували акції протесту біля офісу компанії. Учасники протесту закидали будівлю важкими предметами, на що правоохоронці відповіли використанням вогнепальної зброї та сльозогінного газу. Внаслідок цих зіткнень кілька шахтарів отримали травми.