У росіян формується особлива "матрьошка": думка експерта щодо виробництва "Орєшника"
За його інформацією, офіційно Україна не має засобів для знищення "Орєшника".
Росія прагне, щоб ракета "Орєшник" викликала в українців аналогічний рівень тривоги, як і зльоти МіГ-31К з "Кинджалами". Про це розповів військовий експерт Іван Киричевський.
"Згідно з російськими нормами, ракета може перейти до серійного виробництва лише після десяти успішних запусків. Перед першим запуском по Дніпру ракета "Орєшник" виконала лише два пуски. Отже, до отримання статусу серійної їй ще далеко, і це, на щастя," - зазначив він у прямому ефірі телеканалу "Еспресо".
Експерт нагадав, що ГУР повідомляло, що російський ВПК може виробляти до 25 "Орєшників" на рік, але з урахуванням досвіду виробництва міжконтинентальних балістичних ракет.
У Росії утворюється своєрідна "матрьошка". Ракета "Ярс" є основою ядерної тріади, що складається з трьох компонентів. Якщо один з них прибрати, то отримаємо "Орєшник". У такому випадку росіянам доведеться зробити вибір: або масово виробляти ці ракети, відмовившись від модернізації ядерної тріади, або продовжити оновлення тріади, випускаючи "Орєшник" у обмежених обсягах, - пояснив він.
За його словами, формально Україна не має засобів для знищення "Орєшника", але не варто виконувати роботу російських військових і панікувати через ракету, яка навіть не надійшла у серійне виробництво. На відміну від інших ракет, які дійсно становлять загрозу, ця ситуація не є критичною. Він також зазначив:
Коли створюють інфографіки, які стверджують, що "Орєшник" зможе дістатися Києва за три хвилини, а Львова — за п’ять, це вказує на відсутність логічного мислення та знань про балістичні траєкторії. Щодо "Орєшників", потрібно враховувати їхній маршрут не як пряму лінію, а скоріше у вигляді рівнобедреного трикутника. Головне управління розвідки повідомляло, що "Орєшник" пролетів 15 хвилин, подолавши 800 км від Капустиного Яру до Дніпра.
Він вважає, що навіть якщо росіяни володіють такими ракетами, залишається під питанням, яким чином вони здатні літати, адже це є експериментальним проектом.
"Існують свідчення, що щонайменше один з випробувальних запусків "Орєшника" закінчився провалом. Якщо порівнювати з "Сарматом", який мав лише один успішний пуск, а два інших завершилися вибухом, то цей результат виглядає досить прийнятним. Проте залишається відкритим питання, чому "Орєшник" повинен здійснювати польоти," - зазначив Киричевський.
Використання Росією міжконтинентальної балістичної ракети "Орєшнік" стало політичною демонстрацією та відповіддю на зростаючу впевненість Заходу у протистоянні ядерному тиску Кремля. Таку думку висловив військовий та політичний експерт, ветеран АТО Євген Дикий.