Аналітичне інтернет-видання

У Сполучених Штатах роз'яснили, яким чином держави можуть зменшити нові тарифи, запроваджені Америкою.

Адміністрація президента Дональда Трампа веде переговори з усіма основними торговими партнерами США у світі про те, як зменшити нові американські тарифи.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву міністра торгівлі США Говарда Лутніка, яку наводить Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.

За словами Лутніка, процес переговорів триває вже більше місяця після того, як Трамп оголосив про введення 10% глобального базового тарифу та суттєвих взаємних мит.

Міністр фінансів додав, що у торгових партнерів США є можливість знизити нові тарифи. Для цього, за його словами, країни повинні змінити свої правила, щоб дозволити більше імпорту американських товарів.

"Головне питання полягає в тому, чи погодяться вони на купівлю наших сільськогосподарських товарів. Чи проявлять вони до нас чесність у своїх рішеннях? Чи здатні вони бути справедливими? І з часом відповідь стане очевидною: так. Американські товари матимуть більший попит в інших регіонах світу," - наголосив Лутнік.

Як підкреслив міністр, він сумнівається в можливості отримання винятків з тарифів для країн, а також в тому, що світ зможе адекватно реагувати на американські мита. Тим не менш, адміністрація Трампа продовжить вести переговори для пошуку більш справедливих умов для американських товарів.

Зокрема, Сполучені Штати намагатимуться знайти методи для ліквідації торгових перешкод, зокрема податку на додану вартість, який, за словами Лутніка, функціонує як форма субсидії для експортних товарів.

Міністр торгівлі зазначив, що, хоча наразі один з торгових міністрів висловив ідею про надання американським автомобілям можливості отримувати аналогічні субсидії, конкретна країна не була названа.

"Я сподіваюся, що більшість країн почнуть серйозно переглядати свою торгову стратегію стосовно Сполучених Штатів і припинять нас 'підтискати'. Слід зупинити заяви про те, що ми не можемо експортувати нашу кукурудзу в Індію. Не варто більше говорити, що наше м'ясо не може бути продане в інших країнах", - підкреслив Лутнік.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про введення мит на імпорт товарів із понад 180 країн. Він пояснив цей крок необхідністю реагувати на "несправедливі тарифи", які інші держави застосовують щодо американської продукції.

Згідно з документом, для окремих країн запроваджуються взаємні мита в діапазоні від 11% до 48%, тоді як для решти діятиме "базова" ставка у 10%. Виняток зроблено для Канади та Мексики, митна політика щодо яких регулюється окремо.

Чимало держав вже відреагували на нові тарифи, введені президентом США Дональдом Трампом. Європейський Союз і Китай виступили з критикою, охарактеризувавши їх як згубні для глобальної економіки, та пообіцяли вжити контрзаходів. У той же час, Велика Британія висловила занепокоєння, попереджаючи про можливі наслідки у вигляді економічної кризи.

Проте сам Дональд Трамп високо оцінив ефект від нових мит. Він підкреслив, що тарифи, які він ввів на весь імпорт в США, принесуть вигоду для американської економіки і сприятимуть її розвитку.

Дізнайтеся більше в новій статті РБК-Україна під назвою "Економічна катастрофа: вплив торгової війни Трампа на глобальні ринки".

Читайте також