Аналітичне інтернет-видання

Україна в умовах тиску: Трамп може змусити Київ досягти угоди з Кремлем.

Україна та її європейські партнери опинилися на порозі критичного етапу політичної боротьби напередодні інавгурації Дональда Трампа. Ця ситуація може загрожувати не лише незалежності України, а й безпеці всього європейського континенту.

Про це повідомляє Financial Times.

В статті обговорюється, якою може стати зовнішня політика Трампа щодо війни в Україні після його інавгурації. Є побоювання, що новий президент США може чинити тиск на Україну для досягнення миру на умовах, які влаштовують Кремль, або навіть зменшити американську підтримку для Києва.

На цьому фоні Європа активно розглядає можливості для зміцнення своєї позиції у конфлікті. Керівники держав ЄС підкреслюють, що всі переговори повинні враховувати інтереси України. Проте внутрішні виклики, зокрема у Франції та Німеччині, стримують здатність Європи здійснювати вплив на розвиток подій.

"Велика Британія та Норвегія залишаються активними прихильниками України, в той час як Угорщина та Словаччина демонструють більш обережний підхід. Президент Франції Еммануель Макрон акцентував увагу на необхідності збільшення відповідальності Європи за забезпечення регіональної безпеки", - зазначили журналісти.

У статті йдеться про те, що Сполучені Штати нещодавно надали зелене світло на використання далекобійної артилерії для України, що має потенціал змінити ситуацію в конфлікті та підвищити тиск на Росію.

Команда Дональда Трампа поінформувала європейських офіційних осіб про те, що новообраний президент США вимагатиме від країн НАТО підвищити свої військові витрати до 5% від ВВП, водночас плануючи продовжувати надання військової підтримки Україні.

Нагадаємо, Джуліан Барнс у статті для The New York Times написав, що бачить імовірним завершення війни в Україні у 2025 році, адже і в Україні, і в Росії закінчуються війська, й обидві країни намагаються призвати більше молоді на фронт. Ця реальність, на його думку, означає, що 2025 рік буде роком переговорів.

В ефірі телеканалу "Прямий" дипломат Олег Шамшур зауважив, що новообраний президент США Дональд Трамп наразі не має визначеного плану для завершення війни. Тому Україні надзвичайно важливо до 20 січня зупинити наступальні дії російських військ і захопити стратегічну ініціативу для подальших переговорів з кремлівським лідером Володимиром Путіним на вигідних умовах.

Раніше Трамп заявляв, що Володимир Зеленський висловив готовність до укладення миру, тоді як російський диктатор Володимир Путін фактично зазнав поразки у війні. У відповідь на це Володимир Зеленський заявив, що Путіна можна зупинити тільки силою, і Україна розраховує на підтримку Сполучених Штатів й інших партнерів. Натомість Трамп не виключив, що після його інавгурації військова допомога США Україні скоротиться.

Читайте також