Аналітичне інтернет-видання

Україна таємно відправила своїх фахівців з безпілотних літальних апаратів до Великої Британії: деталі розкриті в The Times.

Україна таємно направила своїх інструкторів із безпілотників до Великої Британії для навчання військовослужбовців новітній тактиці застосування БПЛА на полі бою. Таким чином, українські війська допоможуть британській армії підготуватися до потенційного конфлікту.

Інструктори з України передають свій бойовий досвід в рамках операції "Інтерфлекс". Цю інформацію оприлюднила газета The Times.

Міністр у справах ветеранів Ел Карнс заявив, що Великій Британії настав час прийняти той факт, що незабаром технологія БПЛА працюватиме автономно, оскільки українські фахівці навчають британські сили. Колишній морський піхотинець додав, що британській армії необхідно бути готовою до розгортання безпілотників, здатних уражати цілі без необхідності участі людини в управлінні.

Карнс висловив думку, що в майбутньому тисячі безпілотників, що функціонують автономно, зможуть самостійно здійснювати масовані атаки на цілі. Він також зазначив, що ця нова форма ведення війни несе в собі "серйозні наслідки", але Британії слід "прийняти" цю реальність.

Поточна політика уряду унеможливлює розробку систем зброї, здатних використовувати летальну силу без втручання людини. Однак пропозиція Карнса вимагатиме зміни політики.

На його думку, з моменту початку війни в Україні суттєво змінився характер конфлікту. Вперше з часів Першої світової війни використання нових систем озброєння, зокрема безпілотників, замість традиційної артилерії, призвело до зростання кількості жертв на полі бою.

На думку Карнса, на сьогоднішній день вже існують технології, які дозволяють безпілотним системам досягати визначених зон, ідентифікувати, обирати, переслідувати та уражати цілі як в автономному режимі, так і за активної участі людини. Він змалював картину, в якій тисячі безпілотників, можливо, захищених від радіоелектронної протидії, виконують завдання з використанням самостійно мислячих систем у рамках заданих критеріїв.

"Уроки, отримані від України, сьогодні можуть бути впроваджені і є надзвичайно важливими для будь-якого театру військових дій. Уявіть, що безпілотний надводний корабель перебуває на тисячі морських миль попереду авіаносця, а також хвилю безпілотників, що атакують перед наступом піхоти, або тисячі дронів, які самостійно досліджують поле бою і вражають цілі за власним рішенням," - підкреслив Карнс.

Нагадуємо, що Повітряні сили Збройних сил України атакували місце, звідки запускалися ворожі дрони, в районі Теткіно Курської області. У результаті цієї операції було знищено близько 20 операторів безпілотників.

Раніше було зазначено, що російські окупанти активно удосконалюють свої тактики, застосовуючи дрони-камікадзе для завдання ударів. Ворог прагне таким чином компенсувати ефективність українських мобільних артилерійських підрозділів.

Читайте також