Протягом року з України виїхало ще 500 тисяч людей, і відновлення масового повернення виглядає малоймовірним, - повідомляє НБУ.
Високі безпекові ризики, постійні обстріли та руйнування, збереження дефіциту електроенергії негативно впливають на якість життя українців. Це зумовлює подальшу зовнішню міграцію.
Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на "Інфляційний звіт" Національного банку України за січень 2025 року. Згідно з даними, які повідомляє Контракти.UA.
"Протягом 2024 року процес еміграції з України не припинявся, і в результаті за весь рік виїхало приблизно 500 тисяч людей, що співпадає з прогнозами Національного банку України", - зазначається в огляді.
За інформацією Національного банку України, є підстави залишити без змін прогнози щодо подальшого розвитку міграційних процесів. У 2025 році прогнозується, що чистий відплив зовнішніх мігрантів становитиме приблизно 200 тисяч осіб. Водночас, починаючи з 2026 року, очікується позитивна динаміка – повернення мігрантів в Україну, яке також складатиме близько 200 тисяч осіб. Цей процес має активізуватися у 2027 році, коли очікується повернення приблизно 500 тисяч осіб.
Відповідно до інформації Національного банку України, спостерігається зниження відсотка тих, хто прагне повернутися, внаслідок подальшої інтеграції українців у життя інших країн.
"Тому масове та швидке повернення мігрантів в умовах збереження статус-кво виглядає малоймовірним, унаслідок чого дефіцит робочої сили зберігатиметься на прогнозному періоді", - йдеться в документі.
Якщо ці пропозиції будуть впроваджені, ситуація на ринку праці може стати гіршою, а внутрішній споживчий попит ймовірно зменшиться.
"Водночас зміна політики країн-реципієнтів щодо українських мігрантів та проактивна політика українського уряду щодо повернення мігрантів додому можуть пожвавити міграційний приплив. Також він стимулюватиметься в разі швидкого зниження безпекових ризиків в Україні. У цьому разі нестача робочої сили знизиться, споживчий попит відновлюватиметься швидше, водночас ризики зростання безробіття в короткостроковому періоді також можуть посилитися", - йдеться у звіті.
Згідно з інформацією, наданою Агентством ООН у справах біженців, на 16 грудня 2024 року у світі налічувалося 6,814 мільйона українських біженців. Це означає, що протягом неповного року їхня кількість зросла на 370 тисяч людей.