Аналітичне інтернет-видання

В Україні формується Агенція національної єдності під егідою Міністерства культури та інформаційної політики.

Міністр оголосив про запуск "Центрів єдності".

Віцепрем'єр Олексій Чернишов представив нову робочу концепцію для Міністерства національної єдності України. Це Міністерство охоплюватиме кілька важливих сфер, зокрема взаємодію з українцями за кордоном, підтримку національної єдності та розвиток стратегічних комунікацій. Також планується активна співпраця з міжнародними партнерами та реалізація політики повернення українців на батьківщину.

Цю інформацію оприлюднило видання Інтерфакс-Україна, посилаючись на промову Чернишова під час засідання комітету Верховної Ради, що займається правами людини, питаннями деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, а також справами національних меншин і міжнаціональними відносинами.

"Ми, безумовно, як держава маємо системно працювати з тим, щоб, з одного боку, зробити все, щоб заохочувати українців повертатися додому, з другого боку -- підтримувати тих, хто сьогодні ухвалив рішення все ж таки продовжувати своє життя (можливо, тимчасово, можливо, довше, - Ред.) в Європі. Вони залишаються українцями, вони мають відчувати зв'язок з державою, і в якийсь момент, можливо, розглянути таку опцію, як повернення", - зазначив міністр.

Крім цього, Чернишов оголосив про заснування при Міністерстві нової Агенції національної єдності, яка буде відповідати за впровадження політик, визначених цим відомством.

"Створення Агенції наразі триває, її реєстраційні документи та необхідні нормативно-правові акти вже передані до Секретаріату Кабінету Міністрів", - зазначив Чернишов.

Агенція національної єдності України має на меті підтримку громадян та координацію їхніх інтересів за кордоном. Серед основних функцій Агенції - надання правової допомоги, інформування про можливості в Україні, допомога в адаптації українців за кордоном, а також протидія дезінформації. Крім того, вона сприятиме працевлаштуванню в Україні, зокрема через дистанційні співбесіди та проєкти, що підтримують український ОПК, енергетику та інші ключові сфери.

Ключовим елементом цієї ініціативи є заснування "Хабів єдності" в країнах, де проживає найбільша кількість українців. Першими на карті з'являться хаби в Німеччині, Польщі та Чехії.

"Unity Hub - це український центр, який виступає як представництво нашої країни у столицях, де проживають українці, таких як Берлін чи Варшава. Він покликаний вирішувати широкий спектр питань," - підкреслив міністр.

Віцепрем'єр-міністр Олексій Чернишов зазначив, що переговори з країнами про створення Unity Hub вже розпочались на найвищому рівні.

Структуру Міністерства національної єдності та саму Агенцію планують затвердити в грудні 2024 року або січні 2025 року. Згідно з попередніми оцінками, загальна кількість українців, що перебувають за межами країни, становить приблизно 20-25 мільйонів, з них 4,8 мільйона отримали тимчасовий захист у Європі після початку війни.

Нагадуємо, що з 2025 року в Польщі українцям можуть почати обмежувати доступ до своїх банківських рахунків.

Читайте також