Венесуела відпустила шістьох громадян США після візиту спеціального представника Трампа.
Річард Гренелл провів зустріч з Мадуро.
Венесуела 31 січня, в п'ятницю, відпустила шістьох американців, які перебували під арештом у країні. Це сталося на фоні завершення візиту Річарда Гренелла, спеціального представника президента США Дональда Трампа, до Каракаса, про що повідомляє видання Politico.
Трамп оголосив про це у дописі в соцмережах, після того, як Гренелл повернувся з переговорів з лідером Венесуели Ніколасом Мадуро.
Гренелл, який виконував обов'язки директора Національної розвідки, також повідомив про звільнення шістьох американців, серед яких, зокрема, Девід Естрелла -- заарештований у грудні та звинувачений у спробі повалити режим Мадуро.
Візит Гренелла виявився першим офіційним дипломатичним візитом члена адміністрації Трампа до Латинської Америки, що відбувся в anticipation очікуваного візиту держсекретаря Марко Рубіо в цей регіон.
Прессекретар Білого дому Керолайн Левітт у п'ятницю заявила, що перед Гренеллом стоять дві основні цілі: звільнення затриманих американців із Венесуели і забезпечення того, щоб країна приймала рейси з повернення мігрантів.
Адміністрація Трампа ініціювала масштабну операцію, спрямовану на затримання та депортацію тисяч нелегальних мігрантів, серед яких значна частина — це венесуельці, які втекли з батьківщини через складну економічну ситуацію, що виникла в умовах авторитарного режиму Мадуро.
Цього місяця Мадуро офіційно розпочав новий президентський термін, після виборів минулого року, які багато країн, включаючи США, вважають фальсифікованими. Режим Мадуро успішно відбив попередні спроби його усунення, і перед інавгурацією влада посилила безпеку в Каракасі, встановивши блокпости та збільшивши кількість поліційних патрулів. Після інавгурації Мадуро США та їх союзники запровадили санкції проти ряду венесуельських посадовців.
З моменту, коли Мадуро став на чолі країни у 2013 році, обійнявши посаду після соціалістичного лідера Уго Чавеса, економіка Венесуели, яка раніше процвітала, зменшилася приблизно на 75%, що спричинило масову еміграцію — кожен четвертий громадянин залишив свою батьківщину.
Під час свого першого президентського терміну 2017-2021 років Трамп проводив кампанію "максимального тиску" проти Мадуро, запровадивши жорсткі санкції, в тому числі проти нафтової галузі Венесуели. Про те, якою може бути політика Трампа щодо регіону під час другого терміну в Білому домі, аналізував кандидат історичних наук Віталій Білан у статті "Трамп змінює правила гри на "задньому дворі".