Вибори в Америці: трьох кандидатів Дональда Трампа на міністерські посади обвинувачують у сексуальних злочинах.
Метту Гетцу, Піту Гегсету та Роберту Ф. Кеннеді-молодшому належить зіткнутися з непростими запитаннями перед початком слухань у Сенаті.
Троє високопрофільних кандидатів, яких президент США Дональд Трамп обрав для свого кабінету, опинилися під серйозними підозрами у сексуальних домаганнях. Це ускладнило ситуацію для республіканських сенаторів, які, окрім оцінки професійних якостей кандидатів, змушені зважати на ці звинувачення, вирішуючи, чи підтримати лідера своєї партії в призначеннях на важливі державні посади. Цю інформацію повідомляє NBC News.
Кандидат на посаду генерального прокурора, який представляє колишнього члена Конгресу Метта Гетца, республіканця з Флориди, стикається зі звинуваченнями у сексуальних стосунках з 17-річною дівчиною та у фінансуванні послуг ще двох жінок. Окрім того, кандидат від Трампа на пост міністра оборони, Піт Гегсет, також піддався звинуваченням у сексуальному насильстві. Щодо Роберта Ф. Кеннеді-молодшого, призначеного на посаду міністра охорони здоров'я і соціальних служб, цього літа його звинуватили в неналежній поведінці щодо колишньої няні його родини.
Гетц та Гегсет відкидають всі висунуті проти них обвинувачення. Кеннеді у відповідь на звинувачення, які пролунали на його адресу влітку, зазначив: "Під час моєї передвиборчої кампанії я згадав, що у мене стільки таємниць, що якби вони могли голосувати, я б міг претендувати на титул короля світу". Цього року повідомлялося, що він вибачився перед жінкою через текстові повідомлення.
Сам Трамп зіткнувся з різними звинуваченнями в сексуальних домаганнях, які він заперечував, хоча торік його визнали відповідальним за сексуальне насильство в цивільному процесі щодо ймовірного інциденту в 1990-х роках, який він також заперечує. Тепер, знову вигравши президентські вибори, він витрачає ранній політичний капітал на затвердження призначенців, які самі зіткнулися зі звинуваченнями в сексуальних домаганнях.
"На мою думку, така стратегія президента – вступати в конфлікт з Конгресом – є досить розумною. Він є агентом змін, якого обрали громадяни, і, напевно, немає жодної інституції, яку б люди ненавиділи більше, ніж Конгрес. Однак він шкодить цій ідеї, коли намагається залучити себе до суперечки через Метта Гетца", – зазначив Марк Шорт, кореспондент NBC News і колишній керівник апарату віцепрезидента Майка Пенса.
Справа Метта Гетца знову опинилася в центрі уваги тепер, коли він балотується на посаду в Кабінеті міністрів. У той час як один із колишніх соратників Гетца визнав себе винним за звинуваченнями, включно з торгівлею неповнолітніми в цілях сексуальної експлуатації, Міністерство юстиції припинило розслідування у справі про торгівлю людьми в цілях сексуальної експлуатації щодо Гетца, який пішов із Конгресу після того, як Трамп вибрав його, і не висунуло йому жодних звинувачень. Тим часом, розслідування Комітету з етики Палати представників тривало до його відставки.
Деякі аспекти цього розслідування стали відомі громадськості. У понеділок адвокат, який представляє інтереси двох жінок, що давали свідчення перед Комітетом з етики, заявив, що Гетц неодноразово оплачував їм секс, зокрема під час невеликої вечірки у Флориді. Адвокат також зазначив, що одна з жінок стала свідком того, як Гетц вступав у статеві стосунки з її 17-річною подругою, при цьому вона вважає, що Гетц не усвідомлював, що дівчина є неповнолітньою, і що він припинив їхні "інтимні стосунки" до того, як вона досягла повноліття.
Піта Гегсета, якого Дональд Трамп розглядає на посаду нового міністра оборони, у 2017 році було звинувачено в сексуальному насильстві щодо жінки.
Він заперечував це звинувачення через адвоката, який заявив, що зустріч відбулася за обопільною згодою і що вони уклали "цивільну конфіденційну угоду про врегулювання", навіть незважаючи на те, що Хегсет наполягає на своїй невинуватості.
Цього року Vanity Fair випустила детальний профіль Кеннеді, в якому містилася розмова з однією з колишніх нянь його родини. Вона стверджувала, що він її "торкався". Коли влітку його запитали про це звинувачення в подкасті, Кеннеді відреагував, відмахнувшись, заявивши: "Я не святий".
Відзначається, що республіканські сенатори, які планують переобратися у 2026 році, опинилися в досить важкій ситуації. Якщо вони висловлять незгоду з кандидатурою Трампа, існують побоювання, що це може призвести до залучення його основного суперника. Однак, якщо вони підтримають когось на зразок Метта Гетца, це фактично збільшує ймовірність складних загальних виборів. "Ви потрапляєте в пастку 22", — зазначив Шорт.
Один із чиновників у Вашингтоні заявив, що, коли Трамп зателефонував, щоб повідомити Гетцу про свій план висунути його на посаду генерального прокурора, Гетц сказав Трампу: "Уся ця історія буде важкою битвою". Чиновник додав, що Трамп відповів, що це битва, у якій він хотів би брати участь, і сказав, що Трамп сам телефонував сенаторам-республіканцям.
Обговорюючи можливі виклики, пов'язані з затвердженням деяких спірних кандидатів Трампа, інший представник перехідної команди зазначив: "Президент прагне бачити цих осіб у своїй адміністрації, і наше завдання полягає в тому, щоб реалізувати це", підкресливши, що, хоча "ми усвідомлюємо, що це буде складно, ми щойно здобули безпрецедентну перемогу на виборах", і що Трамп "бажає, щоб це відбулося, і ми це здійснимо".
Трамп у середу дав стислий коментар журналістам, зазначивши, що не планує переглядати кандидатуру Гетца. Тим часом, новообраний віцепрезидент Дж. Д. Венс цього тижня завітав на Капітолійський пагорб, щоб організувати зустрічі з ключовими республіканськими сенаторами для обговорення Гетца та Гегсета, згідно з інформацією від джерела, що знає про ці плани.
На запитання про суть звинувачень проти Гетца, Хегсета і Кеннеді, а також про те, чи є побоювання, які можуть ускладнити їхнє підтвердження, Каролін Лівітт, яка є новим прес-секретарем Білого дому, повідомила, що обрання Трампа було "гучним дорученням американського народу змінити статус-кво у Вашингтоні. Ось чому він вибрав блискучих і вельми шанованих аутсайдерів для роботи у своїй адміністрації".
Нагадаємо, раніше Фокус писав про Піта Гегсета та його набір татуювань, які колись завадили бути присутнім йому на інавгурації Джо Байдена.