Мінімальна мета Трампа полягає в тому, щоб зібрати за одним столом Зеленського та Путіна, вважає політолог.

Президент США Дональд Трамп, можливо, має намір запросити президентів України та Росії до переговорів, але в разі невдачі може вирішити відмовитися від участі в цьому процесі.
Про це в етері Еспресо заявив політолог Сергій Таран.
"Трамп спочатку мав задачу максимум. Мабуть, він ще під час виборчої кампанії уявляв, що це відбуватиметься приблизно так - Росія та Україна воюють, тут приїздить Трамп, організовує зустріч, тисне на українську і російську сторону і обидві сторони швиденько підписують будь-яку мирну угоду. При чому це відбувається за один день", - сказав він.
На думку Тарана, зараз, коли Трамп зіткнувся з розумінням, що це все набагато складніше - він повернувся до плану мінімум.
Зокрема, організувати зустріч між Зеленським і Путіним, а потім заявити: "Я їх зібрав за одним столом. Якщо вони не змогли досягти угоди, це вже їхні проблеми, а не мої". У разі реалізації такого сценарію, наступним логічним кроком для нього було б відійти від подальших перемовин і зазначити: "Це їхня справа, нехай самі вирішують. Ми тут не причетні, США відсторонюються", - зазначив експерт.
Експерт висловив думку, що Трампа не відкидають такий сценарій.
Проте існує важливий аспект: російсько-українська війна тісно пов'язана з численними глобальними процесами. Уявімо, що Трамп оголосить про намір зосередитися на покращенні торговельних відносин з Європою, і ігноруватиме конфлікт між Україною та Росією. Однак це малоймовірно, оскільки європейські країни завжди порушуватимуть питання України під час будь-яких переговорів зі США, - зазначив Таран.
Він підкреслив, що в Європі усвідомлюють важливість власної безпеки: нинішня війна в Україні може легко перенестися на їхні території в майбутньому. Отже, у такій ситуації спілкування з європейцями стане неможливим.
Експерт зазначив, що якщо Сполучені Штати вирішать відійти від конфлікту, це стане сигналом для всього світу про їхню неспроможність впливати на ситуацію та досягати результатів. Зовнішня політика США виявиться слабкою та неефективною, а відхід від проблем лише підтвердить їхнє бажання уникати складнощів. Це, в свою чергу, може призвести до зростання впливу Китаю та інших регіональних гравців. Експерт вважає, що така ситуація не буде вигідною Трампу, оскільки у такому випадку йому буде важко реалізувати свої амбіції, наприклад, щодо Гренландії чи Канади. Хоча, можливо, Трамп і намагається дистанціюватися від війни, це завдання буде вкрай складним.
Під час нічного звернення 11 травня російський диктатор Володимир Путін заявив, що нібито налаштований на прямі переговори з українською стороною в Туреччині вже наступного тижня. Водночас він проігнорував ідею 30-денного перемир'я. На це американський лідер Дональд Трамп заявив, що продовжить працювати з обома сторонами, а майбутній тиждень буде "великим".
12 травня в уряді Німеччини повідомили, що якщо Росія не погодиться на мирне врегулювання конфлікту в Україні до кінця дня, європейські союзники розпочнуть підготовку нових санкцій. Водночас у Кремлі відреагували, заявивши, що "для Росії прийняття ультиматумів є неприйнятним".
Радник президента України Михайло Подоляк зазначив, що 15 травня у Туреччині Володимир Зеленський не планує зустрічатися з жодним іншим російським представником, окрім диктатора Путіна.
Заступник міністра закордонних справ Російської Федерації Сергій Рябков висловив думку, що під час переговорів у Стамбулі з українською стороною необхідно визнати "реалії на місцях", зокрема, включення тимчасово окупованих територій України до складу Росії.
13 травня президент Зеленський оголосив про свій візит до Туреччини, запланований на 15 травня, де відбудеться зустріч з турецьким лідером Реджепом Ердоганом. Він також висловив готовність до переговорів з російським диктатором Володимиром Путіним.