Аналітичне інтернет-видання

Заслужено зневажена, агресивна та антиевропейська Україна: The Guardian представив невтішний сценарій миру.

Виграш Росії, скоріше за все, буде залежати не стільки від її досягнень на фронті, скільки від ставлення до неї в європейських урядах.

Конфлікт в Україні завершиться миром, який принесе переваги або Україні, або Росії. Росія може досягти успіху навіть без повної анексії України, що призведе до важких часів для Європи. Цю точку зору висловлює історик і політичний аналітик Тімоті Гартон Еш у своїй статті для The Guardian.

Не розглядаючи варіант із повним вигнанням росіян з України, колумніст готовий вважати перемогою ситуацію, коли Київ отримає справді надійні гарантії безпеки від Заходу та інвестиції в свою економіку. Попри те, що 3,5 мільйони українців залишаться під російською окупацією, для решти країни це буде шанс забезпечити довготривалий мир, економічне зростання та подальше реформування країни в бік західної моделі.

"Через п'ять років країна стає членом Європейського Союзу, а згодом, під управлінням нової адміністрації США, розпочинає процес інтеграції до НАТО. Значна частина України здобуває суверенітет, незалежність та свободу, орієнтуючись на західні цінності", - зазначає Тімоті Еш, описуючи сценарій "перемоги України" та "історичної поразки для Росії".

Проте він також уявляє собі й менш оптимістичний варіант, який більше нагадує тріумф Росії. У цьому варіанті Київ залишиться без надійних гарантій безпеки та фінансової допомоги. Цей сценарій виглядає цілком вірогідним, враховуючи невпевненість Заходу в ухваленні рішучих дій.

"Якщо ситуація розвиватиметься в такому напрямку, Україна опиниться в стані розрухи, розколу та деморалізації, втрачаючи значну частину свого населення. Фінансові вливання для відновлення країни не надійдуть, і замість цього нова хвиля емігрантів залишить її межі. Політична ситуація стане напруженою, з посиленням антизахідних настроїв. Це створить додаткові можливості для російських кампаній з дезінформації та політичної дестабілізації. Необхідні реформи будуть зупинені, що, в свою чергу, затримає рух до європейської інтеграції," - так описує цю ситуацію автор.

Тімоті Еш вважає, що в такому випадку Росія стала б ще більш агресивною та безцеремонною у здійсненні своїх гібридних атак проти Європи, починаючи від маніпуляцій під час виборів і закінчуючи відкритими диверсіями.

Було б наївно вважати, що дипломатичні зусилля можуть призвести до якогось магічного моменту, коли Росія під керівництвом Путіна раптово відчує "задоволення" від ситуації в Україні та повернеться до звичного мирного життя. Коли представники НАТО заявляють про необхідність бути готовими до потенційної агресії з боку Росії щодо країн Альянсу до 2029 року, це не просто спроба поширити тривожні чутки для збільшення оборонних витрат, - підкреслює автор статті.

Аналізатор підкреслює, що Китай, Північна Корея та інші можливі агресори можуть почати нові конфлікти, черпаючи натхнення з досягнень Росії. Водночас інші країни світу почнуть терміново нарощувати свої ядерні запаси, вважаючи це єдиним надійним способом забезпечення власної безпеки.

"Висновок ясний і гнітюче знайомий. Небажання європейських демократій платити високу ціну зараз означає, що пізніше світ заплатить ще вищу ціну", - резюмує колумніст

Як писав УНІАН, для України та її європейських партнерів почалися критичні кілька тижнів, які залишаються до інавгурації обраного президента США Дональда Трампа. На кону не тільки суверенітет і незалежність України, а й довгострокові інтереси самої Європи.

Ми також повідомили, що Дональд Трамп змінив своє рішення щодо припинення військової підтримки Україні. Принаймні на деякий період після його вступу на посаду постачання продовжаться. Цю інформацію підтвердили представники Трампа європейським лідерам.

Читайте також