Аналітичне інтернет-видання

Адміністрація Трампа мала намір виділити 250 мільйонів доларів на програму "добровільної депортації" українців, повідомляє Washington Post.

Адміністрація президента США Дональда Трампа обдумувала можливість перенаправлення 250 мільйонів доларів з фондів, призначених для міжнародної допомоги, на ініціативу "добровільної депортації" іноземців, що включала близько 200 тисяч українських громадян.

Цю інформацію наводить The Washington Post, спираючись на документи, які стали відомі журналістам цього видання.

Згідно з даними, отриманими з джерел, ця ініціатива була розроблена після оголошення Міністерства внутрішньої безпеки США 5 травня, в якому йшлося про можливість надання мігрантам, готовим повернутися до своїх країн, фінансової допомоги в розмірі $1 000. Програма мала на меті забезпечити фінансування чартерних авіарейсів або придбання комерційних квитків за рахунок коштів, виділених Конгресом для міжнародної гуманітарної допомоги.

У зазначених документах йдеться не лише про українців, але й про гаїтян (більше 500 тисяч осіб), а також афганців, палестинців, сирійців, лівійців, суданців і єменців – усі ці групи можуть підпадати під цю ініціативу.

Незважаючи на те, що під час президентства Джо Байдена українці та гаїтяни отримали тимчасовий захист, що дозволяло їм легально залишатися в США, нова політика Трампа могла б суттєво вплинути на їхню ситуацію. Речниця Міністерства внутрішньої безпеки Тріша Маклафлін підтвердила справжність документів, проте зазначила, що вони вже не мають актуальності і не відображають остаточне рішення.

Нагадаємо, Міністерство національної безпеки США оголосило про нову ініціативу: нелегальні іммігранти, які погодяться самостійно залишити країну, отримають одноразову виплату в розмірі $1000 та покриття витрат на подорож.

На початку цього року адміністрація президента США Дональда Трампа звернулася до українського уряду з проханням прийняти на свою територію певну кількість громадян інших країн, яких було депортовано зі Сполучених Штатів.

Якщо ви виявили орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас.

Читайте також