Аналітичне інтернет-видання

Адміністрація Трампа запропонувала Україні прийняти мігрантів, які були депортовані зі США, повідомляє WP.

Наприкінці січня 2025 року адміністрація президента США Дональда Трампа настійно закликала уряд України прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Надзвичайний запит ілюструє агресивну спробу Білого дому знайти добровільних партнерів, які приймуть депортованих людей.

При цьому невідомо, як офіційні особи в Києві відреагували на пропозицію США. Про це йдеться в матеріалі The Washington Post.

Український дипломат інформував посольство США про те, що їхній уряд надасть відповідь, щойно визначить свою позицію. Відзначено, що аналогічні пропозиції також були направлені багатьом іншим державам. Варто зазначити, що Україна не приймала громадян третіх країн із США, і немає свідчень того, що Київ серйозно оцінював американську пропозицію.

Два українські чиновники, знайомі з цим питанням, заявили, що ця тема ніколи не досягала вищого рівня уряду. Один із посадовців сказав, що йому невідомо про будь-які "політичні вимоги", висунуті Сполученими Штатами щодо їхнього бажання, щоб Україна приймала депортованих.

У повідомленні Держдепартаменту зазначається, що постійна співпраця з іншими державами "є критично важливою для запобігання незаконній та масовій міграції, а також для гарантування безпеки кордонів". Політика, яку проводила адміністрація Трампа, відображає прагнення президента США значно збільшити кількість депортацій, оскільки він намагається змінити імміграційну стратегію країни шляхом нетрадиційних підходів.

Риторика Дональда Трампа неодноразово вказувала на його готовність скористатися залежністю України від військової підтримки зі сторони Сполучених Штатів. Напруга досягла свого максимуму наприкінці лютого, коли в Овальному кабінеті відбулася помітна суперечка між Трампом та українським президентом Володимиром Зеленським. В документах, які проаналізувала газета WP, зафіксовано, як один із українських дипломатів інформував своїх американських колег про те, що, попри "надійний досвід повернення своїх громадян після депортації зі США", уряд України стоїть перед важкою реальністю "надзвичайних ситуацій воєнного часу". Колишні посадовці США підкреслили, що обговорення питань депортації між США та Україною було незвичним і не вписувалося в рамки звичайної дипломатичної практики.

Нагадуємо, що у Сполучених Штатах окружний суддя Джеймс Боасберг встановив, що існують "достатні підстави" для притягнення адміністрації Дональда Трампа до кримінальної відповідальності через порушення наказу про депортацію. Мова йде про примусове видворення з країни ймовірних членів венесуельської банди.

Як повідомляв OBOZ.UA, Трамп заявив про плани запустити нову програму для мігрантів. Йдеться про так звану самодепортацію - варіант, за якого мігрантам запропонують гроші, щоб вони добровільно покинули США.

Читайте також