Анжелік Кіджо стала першою африканською жінкою з темною шкірою, яка отримала зірку на Голлівудській Алеї слави.

Співачка стала володаркою п'яти нагород "Ґреммі".
Анжелік Кіджо, 64-річна музична легенда з Беніну, офіційно оголошена однією з 35 нових імен 2026 року на Голлівудській Алеї слави, яка нині налічує 2700 зірок. Жодна темношкіра африканська виконавиця раніше не отримувала таку відзнаку, пише BBC. Кіджо п'ятиразова володарка премії "Ґреммі" та відома в Голлівуді як "головна діва Африки".
Вона отримала нагороду за більш ніж 40 років творчої діяльності та випуск 16 студійних альбомів, в яких поєднувала традиційні західноафриканські мелодії з фанком, джазом і R&B. Протягом своєї кар'єри артистка співпрацювала з такими знаменитостями, як Burna Boy, Philip Glass, Sting та Alicia Keys.
Анжелік Кіджо стає частиною компанії акторки Шарліз Терон, яка вже представляє Африку на Алеї слави. Терон отримала свою нагороду ще в 2005 році. Поряд з Кіджо, зірками Голлівуду будуть вшановані також співачка Майлі Сайрус, актор Тімоті Шаламе, акторка Демі Мур та баскетболіст Шакіл О'Ніл.
Кіджо з'явилася на світ у Беніні, розташованому на заході Африки, але в 1983 році вирушила до Парижа. Цей переїзд був викликаний політичними утисками, які тоді чинив комуністичний режим у її рідній країні.
"Я усвідомила, що свободу, якою ми користуємося, можуть відібрати в нас за мить", - згадувала вона в інтерв'ю BBC у 2023 році.
Вона розпочала свій шлях у музиці як бек-вокалістка у Франції, а перший сольний альбом під назвою Parakou представила світу в 1990 році. Крім своєї музичної кар'єри, Кіджо також активно займається благодійною діяльністю: вона є послом добрих намірів для ЮНІСЕФ та Oxfam, а також заснувала організацію Batonga, яка підтримує освіту дівчат в Африці.
Дата церемонії відкриття зірки поки що не встановлена. Після офіційного оголошення імені лауреата, у нього є термін до двох років для підготовки святкового заходу.
Раніше в Голлівуді висловили незадоволення стосовно ініціативи адміністрації Трампа, яка передбачала введення 100% мита на фільми, зняті за межами країни. Кінематографісти наголосили, що замість запровадження мит вони сподівалися на податкові пільги, які могли б допомогти зупинити витік кіновиробництв з США. Як реакція на цю нову політику, акції провідних кінокомпаній, таких як Disney та Netflix, зазнали падіння.