Аналітичне інтернет-видання

Арбалет в епоху апокаліпсису: як люди, що виживають, готуються до третьої світової катастрофи.

Найбільш затребуваним засобом захисту виявився арбалет, а також користуються попитом протигази, сублімовані продукти та йодистий калій. Додатково, канадські виживальники радять мати при собі потужний ліхтар.

Раніше підготовка до кінця світу сприймалася як справа лише для параноїків. Проте зараз, у світі, де кібератаки, кліматичні катастрофи, ризики ядерного конфлікту та загроза Третьої світової війни стали звичайними викликами, планування на випадок найгіршого виглядає як розумна та необхідна стратегія.

"Все розпочалося з пандемії коронавірусу, і люди не цікавилися рулонами туалетного паперу, якщо можна так сказати," - зазначає Джастін Джонс, директор онлайн-магазину UK Prepping Shop, де пропонують широкий вибір товарів, від сублімованих продуктів харчування до заводних радіоприймачів, арбалетів і бронежилетів.

Бізнес процвітає, за його словами і армія "виживальників" зростає. За словами Джастіна, європейський, або британський виживальник відрізняється від свого побратима зі США. Тут найпопулярнішою зброєю є арбалет, а не вогнепальна зброя. І до апокаліпсису готуються не тільки колишні військові з глибинки, а люди, які готуються до найгіршого сценарію.

Коли Росія вторглася в Україну, каже Джастін Джонс, то "ми розпродали як божевільні протигази, засоби ядерного захисту, таблетки калію. Ми зробили місячну торгівлю за півтора дня. Це все було військового зразка".

Його товариш Лео зазначає, що з початком повномасштабної війни в Україні попит на предмети, що сприяють виживанню, значно зріс.

"На початку вторгнення Росії в Україну це були продукти, а також люди купували арбалети швидше, ніж мені б хотілося", — пригадує він.

Бушра Шехзад, що займається дослідженням стилю життя виживальників у рамках своєї докторської програми з маркетингу та поведінки споживачів в Ньюкаслському університеті, підкреслює, що ці люди не проявляють істерики і мають значний рівень обізнаності. А можливо, саме їхня обізнаність є причиною відсутності паніки.

"Їхні інтереси охоплюють безліч питань — від геополітичних аспектів до економічних і кліматичних викликів. Міжнародна політика також у центрі уваги. Вони мають велику ерудицію і значно більше цікавляться подіями, які відбуваються навколо," — зазначає Бушра.

Коли в Іспанії та Португалії почалися відключення електроенергії, то дуже популярними стали заводні динамо-радіоприймачі на сонячних батареях.

"Зазвичай я реалізую приблизно 10 одиниць на тиждень, але одного дня мені вдалося продати 40 штук — це був весь мій запас," — ділиться спогадами Джонс.

В Канаді також активно готуються до можливого апокаліпсису. Місцеві ентузіасти виживання вірять, що зможуть забезпечити себе через полювання та збір природних ресурсів. Вони діляться корисними порадами для тих, хто поки не впевнений у своїх навичках виживання.

"Ви знаєте людей у вашій спільноті, які стануть проблемою, якщо і коли верховенство закону більше не буде чинним. У вас є резервний генератор енергії. У вас є карта місць, які ви можете обшукати після апокаліпсису. Ви часто ловите себе на тому, що дивитеся на своїх колег і думаєте: "Цікаво, як довго вони протягнуть?" -- каже один із них.

Сам Джастін Джонс повідомляє, що вже підготував необхідні запаси.

"У моєму домі накопичилось чимало речей. Тут є сублімовані продукти, вода, набори для першої допомоги, готові страви, йодистий калій та протигази. Це звичайні елементи спорядження для виживання, але, на жаль, у мене немає ножів," -- зауважує він, додаючи, що канадські експерти з виживання зазвичай мають при собі щонайменше два ножі, універсальний інструмент і досить важкий ліхтарик, щоб у разі потреби перетворити його на зброю.

"Коли ви лише починаєте замислюватися про неминучу катастрофу, вам, напевно, важко визначити, коли настав час зупинитися," -- сумно жартує Джонс.

Нагадаємо, раніше Фокус писав про те, як мільярдери готуються до апокаліпсису і Третьої світової війни. Вони будують укріплені особняки, які за необхідності можна перетворити на справжні фортеці.

А біля Вашингтона у США будують розкішний притулок для обраних "членів клубу". Сховатися від глобальної катастрофи там зможуть тільки дуже багаті люди.

Читайте також