Аналітичне інтернет-видання

Байден: хто вважає, що Путін зупиниться на Україні, той просто наївний.

Експрезидент Сполучених Штатів Джо Байден охарактеризував стратегію свого попередника Дональда Трампа в контексті російсько-української війни як сучасну версію політики умиротворення.

Цю інформацію він озвучив у бесіді з BBC, повідомляє "Європейська правда".

З моменту свого призначення на пост президента, Трамп обрав інший підхід до конфлікту, на відміну від Байдена, висловивши Україні думку, що для завершення війни їй слід подумати про можливість поступитися частиною своїх територій Росії.

"Це сучасна політика умиротворення", - каже Байден про підхід Трампа.

На його думку, Путін розглядає Україну як невід'ємну частину "Матері-Росії": "Він переконаний, що має історичні права на цю країну... Йому важко прийняти факт розпаду Радянського Союзу. І той, хто вважає, що він зупиниться, просто наївний".

Він стурбований, що стратегія Трампа може стати ознакою для інших європейських держав про те, що настав момент віддати перевагу Росії.

Однак Байден, перебуваючи на посаді, зіткнувся з обвинуваченнями щодо війни в Україні. Дехто в Києві, деякі союзники, а також деякі представники Великої Британії стверджують, що він надав Україні достатню підтримку, щоб протистояти вторгненню, але недостатню, щоб перемогти Росію, можливо, через побоювання, що Путін розгляне можливість застосування ядерної зброї, якщо його загнати в кут.

"Ми забезпечили їх [Україну] усім необхідним для підтримки їхньої незалежності," - заявив Байден.

"І ми були готові реагувати більш рішуче, якщо Путін насправді зробить наступний крок", - зазначає він.

Він зазначив, що намагався запобігти можливості "Третьої світової війни між ядерними націями". "І нам це вдалося", - підкреслив він.

"Які кроки вживатиме Путін, якщо його становище стане критичним? Він може загрожувати використанням тактичної ядерної зброї. Це не просто гра або азартна гра," - підкреслив колишній президент США.

Раніше Кіт Келлог, спеціальний представник президента США з українських питань, запропонував концепцію демілітаризованої зони, що перебуватиме під спільним контролем України та Росії.

Читайте також