Байден охарактеризував зникнення режиму Асада як "вияв справедливості", проте підкреслив існування певних загроз.
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден охарактеризував падіння режиму Башара Асада в Сирії як "акт справедливості". Він також зазначив, що ситуація в цій близькосхідній країні залишається нестабільною і може створити певні ризики. Лідер США запевнив, що готовий надати підтримку як країнам регіону, так і самій Сирії під час переходу до нової політичної реальності.
Байден виступив увечері 8 грудня в Білому домі - після того, як удосвіта цього ж дня загони збройної опозиції зайняли Дамаск, а Башар Асад, який правив країною 24 роки, залишив Сирію (увечері з'ясувалося, що усунутого президента прийняла Москва).
У своєму виступі Байден зазначив, що союзники Асада - Росія, Іран та радикальний ліванський рух "Хезболла" (визнаний у США терористичним) - "уперше" за час громадянської війни в Сирії не змогли йому допомогти. Як стверджує президент США, це сталося в тому числі й тому, що політика Сполучених Штатів та їхніх союзників призвела до послаблення Москви та Тегерана.
Президент Байден підкреслив, що перед сирійським народом відкривається "історичний шанс". Однак він також зауважив, що деякі опозиційні групи, які нині перебувають при владі, мають минулі зв'язки з тероризмом і порушеннями прав людини. Зокрема, угруповання "Хайат Тахрір аш-Шам", яке відіграло важливу роль у нещодавньому наступі опозиції, все ще вважається терористичним угрупованням з боку США. Байден акцентував, що Вашингтон буде оцінювати дії опозиційних лідерів на основі їхніх вчинків.
В Сирії знаходиться американський військовий контингент, який виконує місію по боротьбі з терористичною організацією "Ісламська держава", що визнана терористичною в багатьох країнах світу. Зони, де дислоковані американські сили, в основному контролюються "Сирійськими демократичними силами" — збройним формуванням, де важливу роль відіграють курдські бойовики.
Опозиційні сили, які взяли Дамаск, належать до іншого крила опозиції, багато угруповань із їхнього складу підтримуються Туреччиною, яка вороже налаштована щодо "Сирійських демократичних сил". Ізраїль також висловлює побоювання у зв'язку із ситуацією в Сирії, хоча й вітає падіння режиму Асада. Байден заявив, що Ізраїль попередив США, що ізраїльські військові займуть буферну зону на Голанських висотах.
Після початку громадянської війни в Сирії у 2011 році Сполучені Штати закликали до відставки Башара Асада та створення нової влади в країні, що ґрунтувалася на широкому діалозі. США разом із союзниками звинувачували Асада у придушенні мирних акцій протесту, порушеннях прав людини та використанні хімічної зброї. Проте Вашингтон не надав озброєної підтримки сирійській опозиції у боротьбі проти Асада, обмежившись лише запровадженням санкцій проти сирійського уряду, декількома точковими ударами у відповідь на застосування хімічної зброї та військовими операціями проти терористичної організації "Ісламська держава".