Аналітичне інтернет-видання

Бербок застерегла Китай, що його ставлення до конфлікту в Україні негативно впливає на двосторонні стосунки.

Цю інформацію вона озвучила перед своїм вильотом до Китаю ввечері 1 грудня, як повідомляє Укрінформ.

"Війна в Україні показує, наскільки нерозривно пов'язана наша безпека в Європі та Азії. Якщо Північна Корея надсилає солдатів і зброю проти України, а Росія підтримує ядерну програму Пхеньяна, то це ставить під загрозу мир тут (у Європі) і в Індо-Тихоокеанському регіоні. Замість того, щоб взяти на себе відповідальність за мир і безпеку у світі як постійний член Ради Безпеки ООН, Китай своєю економічною та військовою допомогою Росії йде проти наших корінних європейських інтересів. Жорстока загарбницька війна Путіна проти України прямо загрожує нашому миру. Я також скажу в Пекіні про те, що ми не можемо просто ігнорувати це у наших відносинах з Китаєм", - заявила Бербок.

Вона зазначила, що під час зустрічі G7 минулого тижня міністри закордонних справ обговорили ідеї з партнерами з Індо-Тихоокеанського регіону. Знову стало очевидним, що всі країни, які підтримують міжнародний порядок, заснований на правилах, мають схожі побоювання, підкреслила міністерка.

Дипломатка підкреслила, що неспокійні часи демонструють, наскільки тісно пов'язаний сучасний світ: неможливо обговорювати кліматичну політику без врахування геополітичних аспектів, а безпека в Європі тісно корелює з безпековими питаннями інших регіонів. Тому важливість обміну думками та дипломатії зростає, навіть у випадках, коли у співрозмовників різні погляди, зазначила Бербок. Вона також додала, що для захисту демократичних цінностей та інтересів варто виходити з принципу, що співпраця є кращою альтернативою конфлікту, але при цьому не втрачати здоровий глузд.

"Як провідна економіка Європи, ми активно захищаємо свої інтереси, подібно до того, як китайське керівництво стоїть на захисті своїх. Це стосується всіх аспектів, включаючи економіку, кліматичну політику та політику безпеки: співпраця там, де це можливо, і автономія там, де це потрібно," - підкреслила міністр закордонних справ Німеччини, описуючи позицію своєї країни.

Якщо економічною конкуренцією зловживають заради системної конкуренції, то Німеччина, Європа не будуть закривати на це очі, попередила вона. Бербок підкреслила, що у взаємопов'язаному світі економічна політика є також політикою безпеки.

"Тому ми не можемо дозволити, щоб інші країни порушували міжнародні правила на шкоду німецькій та європейській промисловості — будь то через державні субсидії на перевиробництво, чи в контексті прав людини, коли основні трудові стандарти МОП ігноруються заради отримання конкурентних переваг. Як європейці, ми висловлюємо підтримку Європейській комісії, яка має потужний мандат для пошуку справедливих рішень у відносинах з Китаєм, щоб забезпечити чесну конкуренцію та рівні умови гри", — підкреслила Бербок.

Перед відправленням до Китаю вона мала бесіду з новим верховним представником Європейського Союзу Каєю Каллас.

Після короткого візиту до Пекіна Бербок відбуде на зустріч голів МЗС НАТО в Брюсселі.

Згідно з повідомленням Укрінформ, під тиском правозахисних організацій німецька автомобільна компанія Volkswagen прийняла рішення про продаж свого заводу, розташованого в китайському Сінцзян-Уйгурському автономному районі.

Читайте також