Безсмертний про візит Келлога: У Сполучених Штатах формуються нові підходи - Україна має потенціал для перемоги.

У Вашингтоні поступово формується нове бачення, що перемога України - не абстракція, а досяжна мета.
Таку позицію висловив український політик і дипломат Роман Безсмертний в інтерв'ю для Укрінформу.
"Кіт Келлог провів кілька днів у Києві. Не виключено, що під час його візиту могли бути обговорені конкретні стратегії дій. Але, як і в ситуаціях з ударами по стратегічній авіації та іншими подібними точковими операціями, про це заздалегідь не може знати ніхто. Діє принцип: кожен обізнаний лише в своїй частині, тоді як повну картину бачать лише одна-дві особи", - підкреслив Безсмертний.
На думку експерта, в Україні Келлогу могли показати можливі засоби для дій у так званий "51-й день", тобто після закінчення 50-денного терміну ультиматуму Трампа до Путіна.
"Я впевнений, що те, що ми спостерігаємо, позначиться на риториці у Вашингтоні, особливо в Пентагоні. Не виключаю можливість, що ми можемо стати свідками змін у керівництві військових США. Адже те, що відбувається сьогодні в Пентагоні, можна сміливо назвати ганьбою для Америки," - висловився дипломат.
На його думку, ключовим питанням є те, який сигнал Келлог привезе Трампу.
"І він привнесе повідомлення, яке вже починає активно обговорюватися в авторитетних американських медіа: Україна має потенціал до перемоги", - вважає Безсмертний.
На думку політика, дискурс щодо потенційної перемоги України став домінуючим після висловлювань американського генерала Алексуса Гринкевича, що взяв на себе командування Об'єднаними силами НАТО в Європі на початку липня.
"Він прямо заявив: "Я думаю, що Україна може перемогти". Це була не просто військова оцінка. Це - формулювання нової парадигми", - підкреслив Безсмертний.
Окрім цього, він підкреслив думку видання The New York Post, яке "Трамп дійсно читає" і яке направило до нього чіткий меседж: "Путін сприймає лише силу. І якщо ти її не продемонструєш - він принизить тебе".
Такі сигнали, за словами дипломата, вже почали впливати на внутрішньополітичну динаміку в США. Основним стримувальним чинником для Трампа наразі є внутрішні перепони - частина табору MAGA та представники так званої глибинної держави, які виступають проти активного посилення підтримки України.
Проте деякі кадрові зміни можуть швидко вплинути на баланс влади. На думку Безсмертного, протестний рух у межах американської бюрократії може затихнути всього за кілька тижнів.
Він підкреслив, що Трампу не слід "привласнювати цю війну", як цього побоюється еліта. Існують різноманітні, адаптивні стратегії, які можуть бути втілені в життя дуже оперативно - відразу після завершення 50-денного терміну ультиматуму.
"Це може стати критичним моментом, що призведе до суттєвих змін як у політичній сфері, так і в основах ведення війни," - підкреслив дипломат.
Однак, Безсмертний підкреслив, що одним із потенційних шляхів дій Трампа може бути затягування процесу, психологічна гра та жорстка торгівля з Путіним.
"З Трампом завжди можливо і так, і навпаки", - виснував він.
Як повідомлялося, 14 липня президент США Дональд Трамп заявив, що дає Росії 50 днів для того, аби укласти угоду про припинення війни в Україні. В іншому разі він пригрозив РФ санкціями.