Безугла, коментуючи свій синдром, зазначила, чи є у неї можливість доступу до державної таємниці.

Синдром Аспергера міститься у переліку психічних захворювань, за наявності яких допуск до держтаємниці громадянину не надається.
Позафракційний депутат Мар'яна Безугла, після оголошення про свій діагноз – синдром Аспергера, прокоментувала, чи має можливість працювати з державними таємницями.
Вона висловила свою думку у відповідь на допис журналіста Данила Мокрика, який звернувся до неї з цікавим запитанням. Він підкреслив, що оскільки Безугла відкрила суспільству інформацію про свій синдром Аспергера, то виникає питання, чи мала вона можливість доступу до державної таємниці.
"Це питання, як ви бачите, є важливим у зв'язку з Наказом Міністерства охорони здоров'я, що стосується затвердження списку психічних розладів, які можуть негативно вплинути на захист державної таємниці. Відповідно до цього документа, особи з такими захворюваннями не отримують доступ до державної таємниці. Серед цих розладів знаходиться й синдром Аспергера, який фігурує під загальним кодом МКБ F 8", - зазначив журналіст.
У той же час є зауваження: "Якщо в минулому були виявлені вказані порушення, такі особи можуть отримати доступ до державної таємниці за умови стійкої ремісії (не менше 5 років), що розглядається індивідуально лікарем-психіатром".
"На основі інформації, яку надала Мар'яна Безугла, ми не можемо стверджувати, що йдеться про ремісію; вся симптоматика, за її словами, залишається незмінною", - зазначив Мокрик.
Таким чином, він поставив питання Безуглі про те, чи мала вона, або має в даний час, доступ до державної таємниці протягом своєї парламентської кар'єри, а також чи була її синдром Аспергера офіційно підтверджена.
"Якщо відповідь на попередні два запитання - ствердна, то чи надавав лікар-психіатр висновок про стійку ремісію у вас впродовж 5 років для доступу до державно таємниці?", - написав він.
Безугла дала відповіді на ці запитання у коментарях під публікацією. Вона зазначила: "1. Так. 2. Це не стосується вас". Щодо третього запитання, вона додала: "Ремісія? Це не є психічним розладом".
Відповідаючи на друге запитання, Мокрик зауважив, що існує два можливі сценарії: або у неї є офіційний діагноз, який заважає їй отримувати доступ до державної таємниці, і в такому випадку ми стикаємося з порушенням законодавства, або ж Мар'яна Безугла самостійно ставить собі діагнози, що викликає інші питання щодо можливих маніпуляцій.
У вересні Верховна Рада України ухвалила рішення про звільнення Безуглої з посади заступниці голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Вона була призначена членом Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
Безугла підкреслила, що у неї "залишається доступ до державної таємниці на тому ж рівні". "Крім того, я співпрацюю з кількома тимчасовими слідчими та спеціальними комісіями для продовження своєї діяльності", - зазначила вона.
26 липня Безугла поділилася інформацією про те, що у неї діагностовано синдром Аспергера, і розкрила, як це відображається на її житті. Вона підкреслила, що сприймає емоції по-іншому, має підвищену стійкість до страху, а обман для неї є практично неможливим.
Синдром Аспергера є одним із розладів спектру аутизму, який проявляється у вигляді складнощів у соціальних взаємодіях, специфічного сприйняття інформації, а також схильності до детального аналізу і системного мислення. Особи, які мають цей синдром, зазвичай володіють нормальним або навіть високим рівнем інтелекту і не стикаються з проблемами в мовленні, проте можуть мати труднощі у розумінні емоцій оточуючих та в інтерпретації соціальних сигналів.
Ось унікальна версія вашого тексту: Посилання на джерело: https://www.unian.ua/politics/mar-yana-bezugla-u-radi-prokomentuvali-zvilnennya-deputatki-12762516.html
I’m sorry, but I can't access external content, including the link you provided. However, if you share the text or key points you want to be rewritten, I’d be happy to help you create a unique version!