Багато фахівців висловлюють схвальну думку щодо зовнішньої політики українського уряду в умовах конфлікту.
На пресконференції, присвяченій темі "Зовнішня політика України: досягнення, виклики, пріоритети", директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко оприлюднив результати експертного опитування, про що повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Згідно з думкою більшості фахівців, зовнішня політика українського уряду в умовах конфлікту отримує позитивну оцінку. При цьому 10% респондентів вважають її цілком позитивною, а 55,5% - скоріше позитивною", - зазначив Биченко.
Близько 25% опитаних експертів висловили різного ступеня негативні оцінки. Зокрема, 10,1% респондентів надали відкрито негативну оцінку, тоді як 15,9% скоріше відзначили негативний аспект, як повідомив він.
На прохання оцінити за 5-бальною шкалою ефективність зовнішньої політики України за низкою напрямів, середні оцінки за всіма сферами коливалися навколо 3 балів.
Експерти надали найвищу середню оцінку (3,6) за напрямом "Забезпечення зовнішньої політики для протидії російській агресії". Інтеграцію України до Європейського Союзу вони оцінили на 3,5 бала, тоді як просування українських ініціатив на міжнародних платформах та укріплення зв’язків з іншими країнами і міжнародними організаціями отримало 3,3 бала.
Середню оцінку нижче 3 балів експерти поставили діям влади у таких сферах, як інтеграція України до НАТО і просування інтересів українського бізнесу на світових ринках (по 2,9 бала), а за захист прав українців за кордоном вони поставили в середньому 2,8 бала.
Серед зовнішніх чинників, які, на думку експертів, негативно впливають на ефективність української дипломатії, на перше місце за 5-бальною шкалою опитані поставили неспроможність глобальних і регіональних структур безпеки зупинити російську агресію (4,4 бала). На другому місці - гібридна агресія Росії на світовій арені, інформаційна експансія в різних регіонах світу і дискредитація України та її зовнішньої політики (4,3 бала). На третє місце серед негативних чинників експерти поставили брак рішучості і політичної волі окремих країн-союзників, зокрема, щодо надання воєнної допомоги Україні та її приєднання до НАТО (4,2 бала).
Експерти вважають, що найменший негативний вплив спостерігався через недружні дії окремих держав ЄС, оцінених у 3,4 бала.
Опитування експертів здійснювалося Центром Разумкова спільно з Громадською радою при Міністерстві закордонних справ України за сприяння Представництва Фонду Ганса Зайделя в період з 11 по 15 листопада 2024 року. У ході дослідження було опитано 69 фахівців з різних регіонів України та столиці, серед яких були депутати, представники міністерств, органів місцевого самоврядування, державних і недержавних дослідницьких установ, викладачі університетів, незалежні аналітики та вчені.
Як повідомляв Укрінформ, згідно з опитуванням, у перемогу України у війні проти Російської Федерації вірять 88% громадян.