Аналітичне інтернет-видання

Велика Британія тимчасово скасувала певні митні збори, щоб надати підтримку компаніям у зв'язку з тарифами, запровадженими адміністрацією Трампа.

Відзначено, що Лондон вирішив скасувати мита на два роки для 89 товарів, серед яких акумулятори для електромобілів та фруктові соки. Крім того, британський прем'єр-міністр знизив митні збори до нуля на агавовий сироп, що використовується в кондитерських виробах та коктейлях, а також на продукти харчування, такі як макарони, консервовані ананаси, кедрові горіхи, фруктові соки, кокосову олію та цибулини рослин.

Для того щоб зменшити навантаження на будівельний сектор, Великобританія знизить митні збори для компаній, що займаються імпортом фанери та пластикових матеріалів.

Ознайомтесь також: До завершення травня глобальна ситуація з тарифами має стабілізуватися, оскільки більшість держав зможуть досягти угоди зі Сполученими Штатами, - зазначає експерт у сфері інвестиційних програм Бондаренко.

У статті підкреслюється, що ті товари, які вже імпортуються до Сполученого Королівства і мають право на пільговий режим (наприклад, відповідно до угоди про вільну торгівлю), не зазнають жодних негативних наслідків.

2 квітня Дональд Трамп оголосив про запровадження нових мит у розмірі не менше 10% на більшість імпортованих до Сполучених Штатів товарів. Ці тарифи почнуть діяти з 9 квітня.

Міністр фінансів США, Скотт Бессент, закликав держави, на які були накладені мита, утриматися від миттєвих контрзаходів, оскільки він вважає, що це може призвести до подальшого загострення ситуації.

Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб "підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку".

Однак за добу після того, як Трамп запровадив нові мита, статки 500 найбагатших людей світу сумарно зменшились на 208 мільярдів доларів.

Невдовзі після цього британський виробник автомобілів Jaguar Land Rover оголосив про тимчасове зупинення поставок своїх автомобілів до США на один місяць через введення 25-відсоткового мита, запровадженого президентом Дональдом Трампом. Подібні кроки також були здійснені компанією Audi.

Водночас 7 квітня Трамп оголосив, що в разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші мита на китайські товари. Наступного дня Сполучені Штати запроваджують тарифи в розмірі 104% проти КНР.

Того ж дня Урсула фон дер Ляєн оголосила, що Європейський Союз запропонував Сполученим Штатам встановлення нульових мит на промислові товари, у відповідь на дії Трампа щодо запровадження митних зборів.

9 квітня президент США Дональд Трамп висловив думку, що його міжнародна тарифна стратегія є "війною проти світу", проте згодом уточнив, що насправді це "зовсім не війна".

З 12 квітня Китай збільшує митні збори на товари, що імпортуються зі США, з 84% до 125%.

Читайте також