Ринок елітної нерухомості в Дубаї переживає справжній бум, встановивши новий рекорд: обсяги продажів зросли на 5,7% | УНН

У першому кварталі цього року в Дубаї продовжувався бум в сегменті елітної нерухомості, знову привертаючи увагу заможних покупців, які активно купують будинки, ціна яких перевищує 10 мільйонів доларів. Про це повідомляє Bloomberg, на який посилається УНН.
Згідно з інформацією, наданою дослідницькою компанією Knight Frank, у першому кварталі 2025 року було реалізовано 111 житлових об'єктів на загальну суму 1,9 мільярда доларів, що відзначає зростання на 5,7% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Як повідомляє брокер, у цей же час було укладено угоди на продаж 12 будинків, ціна яких перевищує 25 мільйонів доларів.
Зростання обсягу продажів свідчить про те, що ринок нерухомості в Дубаї продовжував демонструвати позитивну динаміку в місяці, що передували світовим кризовим подіям у квітні, після оголошення президентом США Дональдом Трампом про впровадження глобальних митних зборів.
Експерти висловлюють занепокоєння щодо того, що ринок нерухомості в Дубаї наразі стикається з серйозними викликами в найближчій перспективі. Багаті інвестори з різних куточків планети можуть вирішити утриматися від вкладень через зростаючу невизначеність на ринку. Крім того, зниження цін на нафту може негативно вплинути на економічну ситуацію в країнах Перської затоки.
Дані за перший квартал свідчать про те, що "глобальні UHNWI продовжують проявляти інтерес до унікальних трофейних будинків", зазначив Файсал Дуррані, керівник досліджень по Близькому Сходу в Knight Frank. Водночас, Дуррані підкреслив, що існує ризик, що недавні коливання на світових фінансових ринках можуть вплинути на ринок нерухомості в Дубаї.
"Поки рано говорити, але одна з речей, за якою нам потрібно стежити, - це настрої, - сказав Дуррані. - Завжди є ризик "зараження", негативних настроїв, які неможливо контролювати зсередини".
З 2020 року попит на нерухомість у Дубаї суттєво зріс, що стало наслідком урядових заходів, спрямованих на подолання пандемії, а також ліберальної візової політики, яка привернула численних іноземних інвесторів. Особливо вигідно розвивається сегмент розкішної нерухомості емірату, де вілли на набережній штучних островів у формі пальми стали привабливими для багатих експатів.
У першому кварталі штучний острів Пальма Джумейра залишався одним з найбільш затребуваних напрямків, де було укладено 34 угоди з нерухомістю вартістю понад 10 мільйонів доларів, що в загальному склало 562,8 мільйона доларів, згідно з даними Knight Frank. У минулому році спостерігалося різке зменшення пропозицій елітних будинків, при цьому кількість об'єктів, виставлених на продаж за ціною понад 50 мільйонів дирхамів, знизилася на 48%.
Дуррані зазначив, що ще однією проблемною сферою є вплив митних зборів на ланцюги постачання сировини, яка застосовується у будівельній галузі.
"Який потенційний вплив, якщо такий є, на заплановані поставки? Чи зможемо ми досягти цих цілей або це ускладнить поставки, що в будь-якому випадку не обов'язково погано?" - сказав він.