Аналітичне інтернет-видання

Сенатори-республіканці вже висловлюють думки про необхідність обмеження повноважень Трампа, - зазначає Брайза.

Про це він розповів в етері "Еспресо".

Зараз ми починаємо помічати, як навіть деякі республіканські сенатори висловлюють думки про необхідність обмеження влади Трампа та повернення цих повноважень до Конгресу США. Проте ми ще дуже далеко від того, щоб ця невелика група сенаторів змогла дійсно вплинути на його владу. Я вважаю, що ми станемо свідками того, як Трамп поступово відмовиться від своєї агресивної тарифної політики та глобальної торговельної війни, коли стане очевидно, що економіка США зазнає серйозних втрат, що вже видно на прикладі падіння фондових ринків у країні. Також вважаю, що найближчим часом дедалі більше американських компаній почнуть оголошувати про відкладення своїх інвестиційних рішень і планів зростання, що призведе до уповільнення економічного розвитку, - зазначив Брайза.

Дипломат також вважає, що як тільки наслідки для економіки США від торговельної війни стануть очевидними, адміністрація Трампа змінить свою політику. Втім це все одно призведе до величезних економічних збитків і потенційних спроб підірвати правову систему США.

"Це призведе до стагфляції -- високої інфляції при низькому зростанні, як це було в США в 1970-х роках. Японія пережила це в 1990-х. Схоже, економіка США йде в тому ж напрямі. І як тільки ми потрапимо в цю економічну катастрофу, я думаю, Трамп не матиме іншого вибору, окрім як відступити від своєї торговельної війни. Але це відбудеться ціною величезних економічних збитків і потенційних спроб підірвати правову систему США", - додав він.

Брайза впевнений, що Дональд Трамп все ж намагатиметься обійти законодавство Сполучених Штатів.

"І останнє: Трамп уже почав тиснути на провідні американські юридичні фірми, які виступали проти нього. І це дуже небезпечно. Закон повинен бути священним у Сполучених Штатах, як і в будь-якій іншій країні. І всі в США, навіть президент, повинні дотримуватися законів. Але Трамп спробує це підважити", - підсумував він.

Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на всі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.

Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав держави, що підпали під дію мит, утриматися від швидких контрзаходів: на його думку, це може призвести до подальшого загострення ситуації.

Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб "підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку".

Проте всього через добу після введення нових мит Трампом, загальна вартість активів 500 найбагатших людей планети скоротилася на 208 мільярдів доларів.

Невдовзі британська компанія Jaguar Land Rover оголосила про зупинку постачання своїх автомобілів до США на один місяць через введення 25-відсоткового мита президентом Дональдом Трампом. Подібну позицію зайняла і компанія Audi.

7 квітня Трамп заявив, що якщо Китай не скасує свої 34% тарифи до 8 квітня, США запровадять нові, ще вищі мита на китайські імпортні товари. Вже наступного дня Сполучені Штати ввели тарифи у розмірі 104% на товари з Китаю.

Того ж дня Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію після запровадження Трампом мит.

9 квітня президент США Дональд Трамп заявив, що його глобальна тарифна політика є "війною зі світом", а потім відступив і сказав, що це "зовсім не війна".

Читайте також