Ще один політичний етап – з посади міністра оборони усунули Кирила Тимошенка.

Кадрові перестановки продовжуються далі, як по нотах. 23 липня з міністерства оборони України звільнили персонажа з оточення президента Володимира Зеленського - Кирила Тимошенка. Він обіймав посаду радника патронатної служби міністерства. Офіційної причини звільнення поки не оприлюднено.
Нагадаємо, що Кирило Тимошенко - це український фахівець у сфері медіа, який раніше обіймав посаду заступника голови офісу президента.
У 2024 році він став радником міністра оборони з питань комунікацій. І не було б до нього великого суспільного інтересу, якби не його більш вагомий бекграунд. Свого часу Кирило Тимошенко очолював агенцію GoodMedia та координував проєкт "Велике будівництво".
Отже Кирило Тимошенко керува медіанапрямком в одному з ключових міністерств - оборони.
У контексті війни, надзвичайно важливою та делікатною сферою діяльності є формування єдиного інформаційного порядку денного в Збройних силах України.
Також свого часу в міністерстві звернули увагу, що Тимошенко проявляв велику цікавість та брав участь у нарадах щодо будівництва оборонних споруд, які проводив безпосередньо ексміністр оборони Умеров.
Цікаво, яку нову сферу діяльності візьме під своє крило універсальний Кирило Тимошенко?
Враховуючи досвід попередніх проектів, він має значний рівень знань у використанні системи "обілечування", що, очевидно, приносить йому успіх на всіх етапах. Інакше навряд чи в медіа з'явилася б інформація про те, що колишній заступник голови офісу президента України Кирило Тимошенко нібито планував купити київське "Динамо" у Ігоря Суркіса. Звідки ж у державного службовця такі значні фінансові ресурси?
Голова медіадепартаменту "Динамо" Андрій Шахов висловив своє здивування журналістам, зазначивши: "Цю інформацію чую вперше, і про такі плани мені нічого не відомо".
Отже, звичайно, після таких загадкових маневрів піарників, чутки та розмови врешті-решт перетворюються на справжні події.
Проте ця проблема трохи затерялась серед хаосу сучасних подій.
Кирило Тимошенко був призначений заступником голови офісу президента України (тоді Адміністрації президента України) у травні 2019 року. У сферу його відповідальності входила інформаційна політика.
Тимошенко не раз піддавалася критиці за свої дії в регіонах. Зокрема, один із представників Офісу Президента займався регіональною політикою, що викликало враження, ніби це більше стосується самореклами.
Серед інших справ, він також був причетний до корупційних скандалів.
У січні 2023 року ці неприємні історії змусили Тимошенка написати заяву про відставку.
Тож варто звернути увагу на те, кому, разом із можливостями та обов'язками, переходять ці повноваження, і підсумувати, яким чином їх можна ефективно застосувати.
Згадаємо, що раніше Національне агентство з протидії корупції (НАЗК) повідомляло про порушення з боку Кирила Тимошенка під час його роботи в офісі президента.
Антикорупційний орган проводив перевірку заступника голови офісу президента щодо користування ним під час війни автомобілем Porshe Taycan 2021 року вартістю $100 тисяч, який належить ТОВ "Новем Логістик".
Сам Тимошенко підтвердив, що автомобіль є власністю компанії Веміра Давітяна, зазначивши, що нібито лише 3-4 рази користувався ним і повернув. Проте, розслідувачі представили матеріали, які свідчать про те, що він експлуатував Porsche як мінімум протягом трьох місяців.
А взагалі любитель автомобільного шику не давав про себе забувати надовго. Від одного скандалу перекочував до іншого.
Черговий випадок - неправомірне використання автомобіля, що був наданий Україні для гуманітарних потреб. Цей позашляховик Chevrolet Tahoe, переданий американською компанією General Motors, призначався для евакуації людей з районів бойових дій та виконання гуманітарних завдань.
Після оприлюднення результатів журналістського розслідування Bihus.Info Тимошенко спочатку виправдовувався, а потім пообіцяв, що надалі користуватись цим авто не буде, і звернувся до Державного управління справами щодо передачі позашляховика Chevrolet Tahoe у прифронтові регіони.
Раніше Кирило Тимошенко використовував свій автомобіль BMW X5 для поїздок.
Також колись Тимошенко мав приїхати до НАЗК, де планували вручити йому протокол, що стосується ряду правопорушень, за які передбачена адміністративна відповідальність. Проте колишній заступник керівника ОП не з'явився в агентстві, і антикорупційний орган вирішив направити протокол до суду.
У цьому документі зазначається, що Кирило Тимошенко, колишній заступник голови офісу президента, під час виконання своїх обов'язків вдавався до зловживання службовим становищем, використовуючи надані йому повноваження для задоволення власних потреб.
Під увагу НАЗК потрапило й те, що, виконуючи обов'язки заступника глави офісу президента, Тимошенко звертався до Державної прикордонної служби з проханням надати дозвіл на виїзд за межі країни для свого підлеглого, щоб той зміг отримати візи для Кирила Тимошенка та його сина.
Колишній посадовець тричі безкоштовно зупинявся у готельному комплексі Emili Resort, розташованому в Львівській області, а також користувався безкоштовними послугами оренди автомобіля Porsche Taycan, вартість яких склала 122 тисячі гривень.
Отже, після звільнення в січні 2023 року Кирило Тимошенко поділився у Telegram своїм знімком і оголосив про свою відставку, зазначивши: "Вдячний Президенту України Володимиру Зеленському за надану довіру та можливість щодня робити добрі справи."
Оригінально.
Варто зазначити, що разом із відставкою Кирила Тимошенка з офісу президента, у компанії з "великим будівничим" без значних регіональних посад залишилися також керівники ВЦА Сумської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей.
Через три роки після великобудівничого, капітального ремонту шляхів, що його курував Кирило Тимошенко, дороги так само капітально посипались. Як пісок. Особливо в згаданих областях, де були звільнені голови ВЦА.
Отже, які нові ідеї можуть з'явитися від Кирила Тимошенка на його новій посаді, залишається лише припускати, щоб жоден медійний "комар" не вчепився в його роботу.
Водночас, захоплення влади Єрмаком, ймовірно, позбавило Тимошенка можливості реалізувати свої "амбіційні" плани в зручнішій обстановці президентського офісу. Не буде несподіванкою, якщо Єрмак також сприяв деяким журналістам у їхніх розслідуваннях. Чи це було "заради держави" або ж він прагнув усунути конкурентів?
Можливо тепер у Тимошенка з'явилась нагода переграти "сірого кардинала".
Відтепер можна стверджувати, що новий етап політичних інтриг розпочато. Тепер уважно спостерігаймо за діями.