Чи стане Україна частиною НАТО: Зеленський критикує Захід за "неясну" політику.
Зараз проти членства України в НАТО виступають лише 4 країни, але насправді це залежить насамперед від позиції Трампа.
Захід обманув Україну, коли дав обіцянку прийняти її до НАТО в майбутньому. Наразі вступ України до Альянсу великою мірою залежить від американської політики, а особливо від поглядів президента Дональда Трампа.
Таку інформацію озвучив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з членами Міжнародної медіаради на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
Зеленський підкреслив, що західна політика стосовно членства України в НАТО "не відзначалася великою прозорістю".
"Вони [західні країни - ред.] не підтримували нас в НАТО. Це були просто неправдиві слова, що так, Україна буде в НАТО. Тому що пройшли десятиріччя, а Україна не в НАТО. І тому це було нечесно стосовно України й українців. І також це було нечесно від наших лідерів, коли вони говорили, що нам пообіцяли членство України в НАТО", - сказав президент.
На його думку, неефективна позиція Німеччини та США в минулому призвела до політичних втрат для цих країн.
"На мою думку, Німеччина та Сполучені Штати займали слабку позицію. Вони вели переговори з росіянами, і я вважаю, що ці переговори виявилися невдалими. Вони зазнали поразки, оскільки постійно згадують про якісь попередні домовленості з Росією", - зазначив Зеленський.
Він підкреслив, що більшість країн-членів НАТО висловлюють підтримку вступу України до альянсу. Проте існують чотири країни, які залишаються проти – це США, Німеччина, Словаччина та Угорщина. Варто зазначити, що їхня позиція значною мірою визначається Сполученими Штатами, і, в першу чергу, ставленням американського президента.
"Якщо Трамп готовий прийняти Україну в НАТО, то ми станемо частиною альянсу, і всі підримають це рішення. Однак, якщо президент Трамп не захоче бачити нас у НАТО, ми не станемо його членами", - резюмував Зеленський.
Нагадаємо, що західні держави стурбовані потенційними наслідками конфлікту в Україні. За словами міністра закордонних справ Естонії, важливо переконати партнерів по НАТО не боятися можливого програшу Путіна та показати єдність в інтересах безпеки.