Чому Рубіо під час президентства Трампа вимушений адаптувати свої дії: розслідування The Telegraph.

Державний секретар США Марко Рубіо змушений діяти обережно, оскільки президент Дональд Трамп дивиться на війну крізь призму поглядів "фюрера" Росії Володимира Путіна.
Згідно з інформацією, опублікованою в The Telegraph, менш ніж півтора місяця тому Україна прийняла пропозицію США щодо укладення перемир'я. Тоді сенатор Рубіо заявив, що "тепер відповідальність на Росії". Однак після недавніх переговорів у Парижі, виступ держсекретаря США справив враження, що ситуація залишилася без змін, повідомляє UAINFO.org з посиланням на ТСН.
Заяви Рубіо в контексті відмови Росії від мирних переговорів.
Основним моментом у дипломатичних зусиллях стало те, що 11 березня Україна висловила готовність до перемир'я, тоді як Росія відмовилася від цієї пропозиції. Ініціатива опинилася в руках російського диктатора Володимира Путіна. Його реакція виявилася не лише неприязною, а й жорстокою. Кремль розпочав новий етап атак на цивільні об'єкти України, запустивши дві балістичні ракети по центру Сум у Вербну неділю, внаслідок чого загинуло щонайменше 36 людей, серед яких були і двоє дітей.
Ще 11 березня Рубіо заявив, якщо Росія відкине припинення вогню, "тоді ми, на жаль, дізнаємося, що є перешкодою для миру". З його логікою, зараз Вашингтон мав би визнати РФ перешкодою й об'єднатися з європейськими союзниками задля тиску на Путіна. Втім, в останній заяві політика не було й натяку на це. Натомість Рубіо наголосив: якщо угода не має перспектив на реалізацію, то США просто "рухатимуться далі".
Ознайомтесь також із матеріалом: "Реальне замороження конфлікту": Сполучені Штати подали своїм союзникам ініціативи для досягнення мирної угоди між Україною та Росією, - повідомляє Bloomberg.
Замість того, щоб відверто вказати на єдину сторону, яка не погодилася на мирні умови, держсекретар ухиляється від участі в одній з найтрагічніших подій з часів Другої світової війни, обираючи займатися тим, що він охарактеризував як "інші пріоритети".
Рубіо адаптується до стилю Трампа.
The Telegraph пише, що Марко Рубіо належить до молодшого покоління політиків, а точно не страждає на амнезію. Він пам'ятає хронологію подій, власні заяви і, що головне, усвідомлює - саме Путін ініціював війну та залишається головною перешкодою для миру.
"Проблема Рубіо в тому, що він постійно балансує між власною позицією та ризиком втратити довіру президента, який продовжує покладатися на Путіна та не має наміру посилювати тиск на Росію", - наголошують автори видання.
Тим часом Дональд Трамп використовує свої важелі впливу не проти агресора Росії, а навпаки — проти країни, яка страждає від агресії, — України. Зокрема, він зупиняє постачання зброї та розвідданих у вирішальні моменти.
Логіка американського керівника здається суперечливою: він тисне на своїх союзників, водночас не звертаючи уваги на дії супротивника. Якщо Рубіо прагне зберегти свої політичні перспективи, йому необхідно адаптуватись до настроїв Трампа, навіть якщо це негативно впливає на його репутацію та почуття власної гідності.
Екс-держсекретарі США вважали своїм обов'язком повідомляти президентові правду. Проте, як зазначає The Telegraph, Рубіо, який тільки-но почав виконувати свої обов'язки і ще не відійшов від змагання з Трампом, навряд чи можна назвати таким політиком.